2. srpna 2018 21:41

Kam to dotáhly hvězdy Herkula a Xeny?

Někdo skončil na seriálovém Olympu, jiný v Tartaru!

Kull dobyvatel začíná na Prima COOL již v sobotu ve 20.00! Levoboček Barbara Conana se tu představí s tváří Kevina Sorba, jehož nejspíš znáte jako někdejšího devadesátkového televizního Herkula. Od doby jeho největší slávy však utekly již dvě dekády – vzpomněli jsme proto, kde je vlastně konec Sorbovi i jeho dalším kolegům z éry starověké televize.

05) Kevin Sorbo (Herkules)

Herkulův představitel si po původní sérii vysloužil celkem solidní kariéru. Krom toho, že si již během Herkula zahrál i Kulla dobyvatele, později po pět řad sehrál roli kapitána Dylana Hunta ve sci-fárně Andromeda a epizodně se objevil i v sitcomu Dva a půl chlapa. Krom několika menších filmů stojí za pozornost i účast v parodii Třístovky jménem Tohle je Sparta!, která sice rekordy v cenách nezískala... ale za to vydělala nemalé stohy chechtáků. V menších rolích se Sorbo stále čas od času někde objeví – naposledy si střihl roličku v Supergirl. Přesto je o něm nejčastěji v médiích slyšet v souvislosti s jeho tužší křesťanskou vírou, kvůli níž v jinak liberálním Hollywoodu poněkud vyčnívá.

04) Michael Hurst (Ioláos)

Naproti tomu Michael Hurst si již nikdy nezahrál cokoliv, co by bylo výraznější než původní televizní Herkules. Pokud už se vyskytl jinde – například v kraťasu Death Walks Into a Bar nebo béčku Bitch Slap – často přitom hraje především aluzi na svou nejznámější roli. Na druhou stranu, neznamená to, že by Hurst žil jenom o chlebu a vodě – již v Herkulovi si totiž poprvé osahal televizní režii! Následně zrežíroval solidní počet epizod Herkula i Xeny, z posledních let podobně režíroval řadu dílů Tajemství Pravdy, obou moderních seriálových Spartaků (včetně například předposledního dílu celého seriálu!), který i spoluprodukoval, a podepsal se i pod Ash vs. Evil Dead nebo nejnověji dramedii 800 Words. Lze tedy říct, že si svůj úspěch rozhodně našel!

03) Bruce Campbell (Autolycus)

Bruce Campbell samozřejmě nebyl na svých rolích v Herkulovi vůbec závislý – populárním se stal díky sérii Evil Dead už o dekádu dříve a před Herkulem měl i vlastní seroš Dobrodružství Brisco Countyho Jr. Vedle ctnostných cameo výskytů například v původní trilogii Spider-Man, producentské i dabérské práci (slyšet jej můžete v originále Zataženo, občas trakaře či v Exo Zombies DLC k Call of Duty: Advanced Warfare) si zahrál sám sebe v béčkové parodii Jmenuji se Bruce, a... de facto sám sebe i ve špiónském seriálu Status: Nežádoucí. Nejnověji se pak ukázal jako hlavní hrdina fantasy Ash vs. Evil Dead (2015–18), v níž se vrátil ke své někdejší průlomové roli.

02) Renee O'Connor (Gabrielle)

Zřejmě nejhorší vývoj své herecké dráhy tak zažila Reneé O'Connor, představitelka Gabrielle. Ačkoliv se v letech po finále Xeny objevila v řadě filmů, mnoho z nich byla béčka jako ulitá, stačí zmínit názvy jako Alien Apocalypse nebo Monster Ark, a je jasné, že Zlaté maliny toho roku chutnaly obzvláště sladce! V posledních letech se pak Renee uchytila v subžánru televizních křesťanských filmů – alespoň něco ji tedy stále spojuje s Kevinem Sorbem!

01) Lucy Lawless (Xena)

Co do seriálové polohy je však nakonec zdaleka nejúspěšnější Lucy Lawless alias Xena! Uchytila se jako jedna z nejvýraznějších záporaček nové Battlestar Galacticy i jako hlavní bestie ve famózním Spartakovi! Po jeho konci se pro změnu stala jednou z pravidelných tváří sitcomu Parks and Recreation, hororu Salem nebo již zmíněného Ash vs Evil Dead. A to ani nemluvíme o tom, že se Lawless díky Xeně stala jednou z nejvýraznějších popkulturních tváří 90. let a dodnes platí za výraznou lesbickou ikonu!

Kull dobyvatel začíná na Prima COOL již v sobotu ve 20.00!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný