1. prosince 2016 13:01

Harry Potter vs. Avengers: 7 nejvýdělečnějších filmových sérií všech dob

Rocky V - upoutávka

Tržby, které jdou filmařům příkladem!

Na neděli má pro vás Prima připravené hned dvě krásné nadílky. Nejprve ve 20.00 na COOLu začíná předposlední díl boxerské série Rocky z roku 1990. A komu by trampoty italského hřebce přišly již povědomé, ten může ve 20.15 přepnout na MAX, kde odstartuje Skyfall, jedna z nejlepších bondovek vůbec. Stejně jako jsou tyhle dvě série motivační pro diváky, však těší i své producenty – Rocky Balboa i James Bond vydělávají víc než průměrný zlatý důl! Uhodnete, která z obou sérií se umístila mezi nejvýdělečnějšími filmovými značkami vůbec?

7) X-Men

Výdělky: 4,4 miliardy dolarů

Ani Star Trek ani Stmívání ani Rychle a zběsile – na poslední příčce mezi filmovými megaboháči skončili mutanti. Snímek, jenž zažehl moderní komiksovou éru, nám dal nejvíc cool superhrdinu vůbec (Wolverina, že jo), naposledy přitom X-Meni vydali film letos. Uvidíme však, kam se tato sága dále vyvine, s plánovým odchodem Hugha Jackmana do wolveriního důchodu totiž sága X-Men přijde o svého největšího tahouna!

6) Batman

Výdělky: 4,5 miliardy dolarů

Netopýří muž na místě šestém je poslední dobou ve vleku kolegů od Marvelu, nesmíme však zapomenout, že Batman byl filmem, který ne jednou, ale dvakrát nakopl celou ságu komiksových filmů. Poprvé v roce 1989, podruhé rebootem v roce 2005. Pozice této série skrze globální výdělky tak naznačuje, že by měla slavit i nadcházející sólovka v režii (Batmanova současného představitele) Bena Afflecka.

5) James Bond

Výdělky: 5,01 miliardy dolarů

Život není fér – a tak zatímco fešáci níže občas získali ohromné sumy často méně než sérií deseti filmů, chudák agent 007 natočil již 24 bijáků, a přitom skončil s kromobyčejnými pěti miliardami dolarů. Strašná nespravedlnost, co?

4) Pán prstenů

Výdělky: 5,85 miliardy dolarů

Na to, že série Pána prstenů vydala toliko 6 filmů (bez Hobitů by získala sotva 2,8 miliard), se rozhodně umístila na velmi pěkné příčce! Není se čemu divit, proč se kolem práv na filmy rozhořel takový boj, a proč po roce 2001 nemlich každé filmové studio začalo plodit fantasy klony této látky – jenže Středozem je holt jenom jedna!

3) Star Wars

Výdělky: 6,7 miliardy dolarů

Je to tak – Star Wars jsou až třetí! Nelze se tomu však divit, vydaly totiž jen sedm filmů napříč čtyřmi (a fous) dekádami, přičemž v 70. letech jaksi vlivem inflace vydělaly méně než v posledních letech. Kdybychom totiž měli počítat i tu, nejvíce stále vydělal první díl z roku 1977, jenž o skoro 300 milionů překonává i poslední film Síla se probouzí!

2) Harry Potter

Výdělky: 7,7 miliardy dolarů

Inu, Harry Potter ve svém posledním dílu vymyslel kritizovanou praktiku rozdělení finále vedví – jeho rozpočtáři ovšem měli všechno dobře propočítané! Celá série osmi filmů utržila 7,7 miliardy dolarů a to do ní nepočítáme poslední příspěvek jménem Fantastická zvířata...

1) Marvel Cinematic Universe

Výdělky: 10,8 miliardy dolarů

Vítěz nemůže být nikdo jiný! Marvelovky se za posledních pár let staly milníkem ve filmové produkci a po právu se během necelé dekády (!) vyšplhaly na Olymp mezi nejvýdělečnějšími bijáky. Tenhle televizní seriál zkrátka dobře ví, jak před plátno natáhnout diváky zas a znova.

Rocky V začíná na Primě COOL už v neděli ve 20.00. A ve 20.15 začíná na Primě MAX 23. bondovka Skyfall!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný