30. prosince 2022 10:30

Velký filmový návrat Harryho Pottera naštve všechny fanoušky. Jaký nesmysl se momentálně chystá?

Neúspěch Fantastických zvířat přiměl vedení studia Warner Bros. k tomu, aby zaměřilo svou pozornost zpět k Harrymu Potterovi. A bude to bolet...

Třetí díl Fantastických zvířat se stal jedním z největších propadáků roku 2022 a mnoho lidí si láme hlavu nad tím, jak mohlo filmové studio Warner Bros. tak pohřbít mimořádně populární magický svět, jenž se mu podařilo úspěšně vytvořit osmi filmy s Harry Potterem. A starosti si s tím dělají i šéfové samotného studia...

Podle informací magazínu Screen Geek totiž vedení Warnerů vážně uvažuje o zaříznutí série Fantastická zvířata a návratu k Harrymu Potterovi a jemu nejbližším postavám. Už delší dobu je z mnoha vyjádření jasné, že není reálný návrat původních herců, a tedy ani zfilmování knižního (a divadelního) pokračování s názvem Harry Potter a Prokleté dítě. Studio se proto údajně zaměřilo na kompletní reboot!

Ano, čtete správně – jednalo by se o novou adaptaci původních knih, ale se zcela novými herci i tvůrčím týmem. Je zvláštní si představit Harryho, Rona nebo Hermionu s jinými tvářemi, ale vedení studia to vnímá jako možnost nového začátku. Chce totiž získat čerstvou generaci fanoušků, protože ta původní už odrostla, a držet značku stále živou i bez spoléhání se na minulost.

Vše je podle nových drbů v ranné fázi vývoje a se začátkem produkce se počítá v horizontu tří až pěti let. Filmy by měly být dost odlišné od původní série, ale zároveň se stále držet knih. Mohly by být například vyprávěny z trochu jiné perspektivy nebo klást důraz na jiné stránky příběhu.

Umíte si představit, že by už za několik let vznikla nová adaptace knížek s Harrym Potterem? Anebo... vám to taky přijde jako totální nesmysl?

Zdroj: Screen Geek

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný