18. dubna 2016 14:45

Hannibal Lecter a spol.: 5 nejděsivějších filmových psychopatů

Půlnoční jízda - upoutávka

Protože příčetnost se přeceňuje...

Jsou veselí a hraví, ale zároveň i notně pomatení! Zatímco z většiny reálných psychopatů jde spíše strach, jejich filmové protipóly obvykle patří mezi nejzábavnější části filmu. Bude tomu tak i ve čtvrtečním cooltovním movie Půlnoční jízda, kde dojde na řádění magora s tváří Marka Hammilla (Luke Skywalker)! Než přiběhne na vaše obrazovky, seznamte se s jeho filmovými konkurenty.

Annie Wilkes (Misery nechce zemřít)

Jako mnoho psychopatů, i Annie vypadá na první pohled lehce sympaticky. Vždyť zachránila od jisté smrti slavného spisovatele! Jenže s jeho propuštěním ze své horské chaty pak začne nápadně otálet, až nakonec zmrzačenému zoufalci naplno vyjeví, že si ho chce pod zámkem nechat natrvalo. Kde většina jiných psychopatů platí za nereálné (doufáme) kreatury, z realističnosti plánů Annie doslova mrazí!

Anton Chigurh (Tahle země není pro starý)

Chigurh z coenovského thrilleru Tahle země není pro starý je možná vražedný cvok, není však bez své vlastní filozofie. Vše stojí a padá na náhodě – když se mu dostanete do parády, ta buď řekne, že žijete, anebo ne! To může být vcelku cool. Jenže co z Antona dělá chodící zrůdu, je jeho amoralita a efektivita. Anton nebere zajatce, patří mezi špičky oboru a nedělalo by mu problém povraždit klidně autobus plný koťat, miminek a důchodců, kdyby to on či náhoda seznali za potřebné.

Max Cady (Mys hrůzy)

Hurá zpátky do reality. Max Cady, v němž Robert De Niro sehrál jednoho z mnoha svých filmových šílenců, opět platí za relativně uvěřitelný scénář. Jeho maniakální znásilňovač Max Cady se tu totiž obrátí proti svému advokátovi a začne mu ze života dělat peklo. A jeho bližním zrovna tak. Mys hrůzy vlastně působí dojmem, že pro okleštěné zákony není podobná srážka s bláznem zas až tak přehnaná – akorát v reálu bohužel navíc nevypadá jako De Niro!

Patrick Bateman (Americké psycho)

Jedno je jisté: Patrick Bateman je magor. Jak moc velký, to už je otázkou. Po většinu Americké psycha působí Patrick (Christian Bale) jako prototyp zábavného sériového vraha, jehož přehrávání a šílenost jsou stejnou měrou mrazivé a komické. Na konci stopáže ale příběh vytáhne z rukávu velký zvrat a řekne, že se Patrickovi popravování lidí vlastně jen možná zdálo. Jak ale říkáme, tak či onak, Patrick je tu mezi svými!

Hannibal Lecter (Mlčení jehňátek)

Oficiální král filmových psychopatů, vrahů a kanibalů tu nemohl chybět! Hannibal, pravda, v řadě filmů ztratil svou pověstnou nevybíravost, fascinace jeho temnou duší však zůstává dodnes. Nikdo jiný nedovede být tak dokonalým zloduchem páchajícím zvěrstva, jemuž zároveň diváci nepokrytě fandí ostošest!

Půlnoční jízda se na COOLu odehraje již ve čtvrtek ve 22.00!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný