9. ledna 2023 14:15

Gladiátor 2 potvrzen: Dokonce už známe herce, který vyhrál bitvu o hlavní roli

Druhý Gladiátor si konečně našel představitele hlavní role. A určitě vás potěší, že za kameru znovu usedne Ridley Scott.

Pokračování filmového hitu Gladiátor (2000) je skutečně na cestě a bude u toho opět legendární režisér Ridley Scott (Vetřelec, Blade Runner, Černý jestřáb sestřelen). V hlavní roli už však neuvidíme Russella Crowea – vystřídá ho irská vycházející hvězda Paul Mescal (All inclusive, Normální lidi).

Za roli Caluma v oceňovaném britském dramatu All inclusive nasbíral loni Mescal mnoho nominací za nejlepší herecký výkon. Bylo tak jen otázkou času, kdy si ho vybere i nějaká velká produkce. V pokračování Gladiátora má ztvárnit postavu Lucia, což je synovec císaře Commoduse (Joaquin Phoenix), který na konci původního filmu zemřel rukou smrtelně zraněného Maximuse (Russell Crowe).

O roli Lucia se ucházela celá plejáda mladých hereckých hvězd. Byli mezi nimi i Timothée Chalamet (Duna, Král), Austin Butler (Elvis) nebo Miles Teller (Top Gun: Maverick), produkce však nakonec sáhla po Mescalovi. Z původního Gladiátora, oceněného pěti Oscary včetně toho pro Nejlepší film, se nicméně vrátí třeba i kostymérka Janty Yates nebo šéf výpravy a kulis Arthur Max. Scénář napsal David Scarpa (Muž z Vysokého zámku, Všechny prachy světa).

Natáčení začne ještě letos, hned poté, co si Ridley Scott odbude veškeré povinnosti s aktuálně dokončovaným velkofilmem Napoleon. V tom mimochodem hraje Joaquin Phoenix, jenž se pochopitelně ujal role slavného francouzského dobyvatele.

Zdroj: Deadline

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný