2. května 2022 12:15

Jedna z nejočekávanějších marvelovek přišla o režiséra. Ovlivní to i Spider-Mana 4

Marvelácký hitmaker si dává pauzu od komiksovek – a vznikají tím hned dva velké problémy.

V Marvel Studios mají pořádný oříšek k rozlousknutí. Jon Watts totiž ohlásil, že končí jako režisér chystaného rebootu Fantastické čtyřky a navíc se zřejmě nevrátí ani k dalšímu pokračování Spider-Mana. Dosud přitom režíroval všechny tři snímky s Tomem Hollandem v hlavní roli, včetně nejaktuálnějšího megahitu s podtitulem Bez domova.

Podle magazínu Deadline není Wattsův odchod výsledkem žádného sporu, což naznačuje i pozitivní vyjádření z obou stran – režisér si chce prostě jen odpočinout od komiksových velkofilmů.

„Natočení tří filmů se Spider-Manem pro mě byl úžasný zážitek, který změnil můj život. Jsem neskonale vděčný, že jsem mohl být po sedm let součástí filmového vesmíru Marvel,“napsal Watts. Podobně se vyjádřil Kevin Feige, šéf Marvel Studios: „Těšili jsme se, že spolu přivedeme Fantastickou čtyřku do MCU, ale naprosto chápeme důvody k jeho rozhodnutí odstoupit. Jsme optimističtí, že někdy v budoucnu budeme mít příležitost zase spolupracovat.

Nová Fantastická čtyřka má stále čas hledat náhradního režiséra, jelikož premiéra nebude dřív než ve druhé polovině roku 2023 (spíš s ní počítejte na rok 2024). Problém však vzniká u Spider-Mana, kde je po kasovním úspěchu filmu Bez domova velký tlak na jeho brzké pokračování, což by však vyloučilo Wattse jako režiséra.

Jeho příštím projektem totiž má být dosud nepojmenovaný thriller s Bradem Pittem a Georgem Clooneym. Legendy z Dannyho parťáků si v něm zahrají dva specialisty na hašení problémů, kteří byli najati na stejný úkol, aniž by o tom vzájemně věděli. Watts si tak od komiksového blbnutí dá opravdu velmi důkladnou pauzu.

Zdroj: Deadline

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný