11. listopadu 2021 14:30

Vysvětlujeme potitulkové scény Eternals: Tajemný hlas patří slavnému superhrdinovi. Co Marvel chystá dál?

Čerstvá komiksovka Eternals se sice v mnohém odlišuje, tradičně však nabízí potitulkové scény – a to hned dvě. Co se v nich stane a co to pro nás znamená?

Nová marvelovka Eternals sbírá z celého světa poměrně zmatené reakce. Zámořští kritici jsou vůči ní velmi rezervovaní, a to dokonce nejvíce v historii filmů od Marvelu. U diváků však slaví mnohem větší úspěchy. Důvody, proč je snímek režisérky Chloé Zhao tak rozporuplný, si můžete přečíst i v naší recenzi. Navzdory tomu, že film porušuje množství tradic, na které jsme u komiksových filmů zvyklí, jeden ustálený trademark těchto snímků zůstává zachován – totiž přítomnost potitulkových scén.

Co se v mezititulkové a potitulkové scéně v Eternals stane? Pokud jste snímek zatím neviděli, dál samozřejmě čtěte jen na vlastní nebezpečí – popis obsahuje spoilery!

Popová hvězda spěchá na pomoc

Na samém konci filmu se tým přeživších Eternals rozdělí na dvě skupinky. Ta první ve složení Sersi, Phastos a Kingo se rozhodne zůstat na Zemi, zatímco Thena, Druig a Makkari vyrazí na lodi Domo kamsi do vesmíru. Nebešťan Arishem, který Eternals stvořil, se však objeví na Zemi a první zmíněnou trojici zajme – chce totiž prozkoumat, zdali zabití rodícího se Nebešťana v zájmu záchrany planety, pro níž se hrdinové během filmu rozhodli, bylo skutečně tím nejlepším možným řešením situace.

Mezititulková scéna zachycuje druhé trio, znepokojené nepříjemným faktem, že od svých přátel ze Země už několik týdnů nedostali žádnou zprávu. Než se stačí na modrozelenou planetu vydat a zjistit, co se vlastně děje, zničehonic se objeví dvě žoviální postavičky. Jedná se o dalšího Eternala jménem Starfox (nebo také Eros), jehož hraje populární zpěvák Harry Styles. Společně se svým asistentem, jímž je opilý trol Pip, přichází rozhozeným Eternals na pomoc. Proč? A odkud?

To zatím nevíme. Starfox však vlastní tajemný orb podobný tomu, kterým Ajak a Sersi během filmu komunikovaly s Arishemem, zřejmě se tedy bude jednat o užitečnou posilu. A navíc se podle komiksové mytologie jedná o bratra Thanose, o němž jste možná v jiných marvelovkách už něco slyšeli. Zdá se tedy, že si v dalších plánovaných dobrodružstvích zahrnujících Eternals přijdou na své i fanynky kapely One Direction.

Black Knight a další tajemství

Po konci titulků následuje ještě jedna scéna. V té se objevuje Dane Whitman (hraný Kitem „Jonem Snowem“ Haringtonem), jeden z mála obyčejných lidí vyskytujících se ve filmových Eternals. Poté, co mu Arishem kamsi unesl jeho milou Sersi, se Dane rozhodl čelit komplikované historii své rodiny, jak předtím sám naznačil. Whitman v komiksech vystupuje jako Black Knight, hrdina třímající bájný meč jménem Ebenové ostří. Filmový Whitman se v potitulkové scéně chystá zvednout tajemný meč, který mu šeptá, že „smrt je má odměna“. Jistě se tedy jedná o proslulé Ebenové ostří a Whitmana čeká pokračování v rodinné tradici a oprášení kostýmu Black Knighta.

Potud je vše jasné. Než se však Whitmanovi pořadí meč zvednout, mimo záběr se ozve hluboký hlas: „Určitě jste na to připraven, pane Whitmane?“ O tom, kdo tuto větu pronesl, se ihned začalo hlasitě spekulovat. Režisérka Chloé Zhao ale velmi rychle prozradila, že hlas patří Mahershalovi Alimu, jenž si v marveláckém filmovém vesmíru zahraje lovce upírů Bladea! I tato potitulková scéna tak ukazuje další směr vyprávění, jasně totiž naznačuje, že se Black Knight a Blade objeví bok po boku... v Bladeově chystané sólovce?

Potvrzené to zatím samozřejmě není. Ať už se nakonec sejdou kdekoliv, máme se rozhodně na co těšit!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný