21. února 2022 14:30

Trans hvězda X-Menů napsala knihu o svém životě ve stínu drsného Hollywoodu. Co všechno v ní bude?

Elliot Page otevře širokou škálu témat a zodpoví mnoho důležitých otázek.

Elliot Page (34) chystá vlastní životopisnou knihu. Bude se jmenovat Pageboy a vyjde v roce 2023 u nakladatelství Flatiron Books. „Ve svých pamětech se bude Page zabývat vztahem k vlastnímu tělu a taky tím, jaké je to být jedním z nejznámějších trans lidí na světě. Součástí budou pasáže o duševním zdraví, tlaku okolí, lásce, vztazích, sexu a o tom, jakou žumpou umí být Hollywood,“ píše se v oficiální anotaci knihy.

Jde o příběh složitého dospívání,“ vysvětlil editor knihy Bryn Clark a dodal, že ho text naprosto převálcoval. „Pochopil jsem, jak složité je udržet si vědomí sebe samého, když čelíte společnosti, která postupně rozkládá a rozbíjí každého, kdo nezapadá do jejího dvoupólového vidění světa,“ řekl Clark.

Elliot Page se proslavil ještě pod svým ženským jménem Ellen rolemi ve filmu Počátek nebo filmech X-Men: Poslední vzdor a Budoucí minulost. Za hlavní roli v nezávislém snímku Juno získal v roce 2008 nominaci na Oscara. Byl taky hlavní hrdinkou ve videohře Beyond: Two Souls.

V roce 2014 se přihlásil ještě jako žena k lesbické orientaci, v prosinci 2020 pak k transgenderové identitě. Změnil si jméno na Elliot s přáním, aby byl oslovován zájmenem on či oni. Letos bude vidět mimo jiné ve třetí sérii komiksového seriálu Umbrella Academy.

ZDROJ: ComicBook

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný