18. listopadu 2021 16:31

Režisér Duny potvrdil, že v druhém dílu přidá důležitou postavu, která fanouškům hodně chyběla

Milovníci knižní předlohy by si měli konečně přijít na své.

Režisér Denis Villeneuve už chystá pokračování svého filmového zpracování Duny, ve kterém chce pořádně rozvést příběh nakousnutý v pozitivně přijaté i hojně sledované první části. V rozhovoru pro magazín Empire ujistil fanoušky, že se dočkají stěžejní postavy, která se dosud v jeho převyprávění románové předlohy od Franka Herberta vůbec neukázala.

Onou postavou je Feyd-Rautha Harkonnen – synovec a nástupce Vladimira Harkonnena, který je pověstný svou krutostí, lstivostí a brutalitou. Jde o hlavního protivníka Paula Atreida (Timothée Chalamet) v cestě za záchranou planety Arrakis, jejích původních obyvatel i svého rodu.

Feyd-Rautha rozhodně nebude žádným vedlejším charakterem, slíbil Villeneuve. „V první části filmu bylo tolik postav, že jsem se rozhodl, že bude elegantnější, když si ho nechám až do té druhé. Bude v ní mít velmi, ale opravdu velmi důležitou roli,“zdůraznil režisér.

Zatím nebylo oficiálně oznámeno, kdo bude mladým Harkonnenem. Na základě tajemného tweetu se však dá předpokládat, že byl vybrán irský herecký talent Barry Keoghan (Eternals, Dunkerk, Černobyl).

Kultovní pozici si získalo ztvárnění Feyda-Rauthy ve filmové adaptaci Duny od Davida Lynche. Hodně svérázným až kontroverzním způsobem se ho v ní chopil zpěvák a muzikant Sting.

Těšíte se na nástup Feyda na scénu?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Zábavný / Esport / Publicistický