31. května 2021 00:02

5 nejlepších komiksů s Deadpoolem: Ve kterém zlikvidoval Avengers?

V jakých deadpoolovských sešitech byste si měli zalistovat?

Kultovní Deadpool z roku 2016 začíná na Prima COOL již v sobotu večer. Wade Wilson se tu jako prostořeký žoldák bude muset vydat zachránit svou holku… a osud světa nechat na jiných! Takový je Deadpool nejen ve filmu, ale i v celé řadě svých komiksů. Znáte ty nejlepší z nich? Pokud ne, doplňte si je s námi snadno a rychle! Komiksový Deadpool je totiž svého druhu velký unikát…

05) Deadpool: Suicide Kings

Ve filmu zatím Deadpool žádnou postavu známou z jiné série nepoznal, na stránkách komiksu jsou však týmovky po čertech vydařeným evergreenem. V Suicide Kings se tak Deadpool obviněný z vraždy (pro jednou neprávem) dostane do křížku s Punisherem, zatímco na jeho obranu přispěchá Daredevil. Nakonec se do celé šlamastyky dostane i Spider-Man a situace hrozí smrtícím konfliktem. V duchu Občanské války se v Suicide Kings rýsuje střet všech (anti)hrdinů, pak ale parta odhalí skutečného původce hrozby a spojí se proti ní. Deadpool se tak na čas dočká pár opravdických přátel. Není to přitom poslední týmovka, na kterou v našem přehledu narazíme.

04) With Great Power Comes Great Coincidence

Slavným tvůrcem Deadpoola je Rob Liefeld, řadu jeho stěžejních příběhů ale napsal Joe Kelly – ten jako autor prvních dílů tohoto netradičního (anti)hrdiny již na počátku čichal riziko zrušení jeho série. Deadpool neměl žádné obskurní schopnosti, takže byl až příliš podobný konkurenci. Kelly proto vymyslel nečekanou „superschopnost“ v podobě metakomentářů – Deadpool zjevně věděl, že je postavou v komiksu a nebál se to dát najevo. Na počátku jeho samostatné dráhy to nejlépe vystihl 11. díl With Great Power Comes Great Coincidence, kde je Deadpool se svým sidekickem teleportován do starého dílu The Amazing Spider-Mana z roku 1966 – díky tomu mohl Deadpool nejen kombinovat staré a nové umění (tak trochu v duchu Foresta Gumpa), ale i vyrobit pořádnou porci metahumoru!

03) The Final Execution Saga

Nestává se často, aby zápletky Deadpoola působily jako něco víc než jen čmárance ze zdi toalet ústavu pro duševně chorobomyslné, The Final Execution Saga však takovou výjimkou z pravidla je! Deadpool je tu konečně přítomný jako součást týmu X-Men (!), v němž najdeme i Wolverina, a ukáže se, že si ve skupině ostatních nakonec vede překvapivě dobře. Tým v rámci jedné mise objeví dětskou verzi neslavného záporáka Apocalyse, kterou je potřeba odpravit ze světa. V překvapivém hnutí mysli se však Deadpool rozhodne mládě nezabít a chránit před ostatními členy – kombinace serióznějšího příběhu a Deadpoola jako taťky potenciálního vražedného diktátora je přitom nečekaně kvalitním počtením!

02) Deadpool Kills the Marvel Universe

S Deadpoolovou maniakálností souvisí řada ujetých nápadů. Postavit Deadpoola do role popravčího prakticky všech známých postav, to se však jen tak nevidí! Deadpool Kills the Marvel Universe nám však předvedl právě takovou chuťovku – poté, co je Deadpool obětí programu na vymývání mozku, se pustí do eliminace celého ansámblu hrdinů (v alternativní realitě, samozřejmě) vyloženě po svém. Rozseká Fantastickou čtyřku, usekne Bruci Bannerovi hlavu ve spánku a vyhrožuje i čtenáři samotnému. Pro všechny okamžiky, kdy Deadpool prohrál, je Deadpool Kills the Marvel Universe velmi příjemnou změnou!

01) The Good, the Bad and the Ugly

Když se sejdou Deadpool, Wolverine a Kapitán Amerika, je jasné, že bude zaděláno na kvalitní rotyku. A tak se stalo i v případě Deadpoolovy nejlepší týmovky jménem „ Hodný, zlý, ošklivý“. V této edici však nejde jen o zajímavé interakce celého tria (jejich sraz na filmovém plátně by nám čelisti nejspíš shodil až do Austrálie), ale i paralely mezi celým triem – všichni tři jsou ostatně produktem armádních pokusů. Každý ale na svou novou moc reaguje zcela jinak. Kapitán vlastenectvím, Wolverine temnějšími rysy a Deadpool... jednoduše šílenstvím!

Deadpool začíná na Prima COOL v sobotu ve 22:05. Pokud o něm chcete vědět úplně všechno, zamiřte do našeho speciálu!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný