17. dubna 2017 18:17

Deadpool a spol.: 5 nejdrsnějších komedií posledních let

Apokalypsa v Hollywoodu - upoutávka

Konec světa je na obzoru.

Sobota bude na Prima COOL od 22.10 patřit Apokalypse v Hollywoodu. Netradiční komedie s Jamesem Francem a Sethem Rogenem o tom, kterak je parta celebrit překvapená koncem světa, si pohrává se svým žánrem i postavami věru černohumorným stylem. Drsné komedie jsou však zjevně v kurzu, protože jsme v posledních letech dostali takovéhle pecky.

Apokalypsa v Hollywoodu

Večírek namachrovaných herců, jejichž ego hvězd se dotýká, je sám o sobě pro běžného smrtelníka příjemný asi jako vyrážka na zadnici. V Apokalypse v Hollywoodu se však koncentraci zbohatlických maniaků naštěstí dostane té správné ingredience, když partu celebrit zastihne počátek apokalypsy! V příslovečné fontáně na šampaňské dojde proud, věrní následovníci utečou, zlaté řetězy se ukážou být zoufale špatným substitutem jídla. A bude hůře. Právě to, jak se neschopná parta herců (ne)dokáže vyrovnat s koncem světa, je totiž ohromná psina!

Interview

Apokalypsa v Hollywoodu samozřejmě není jediný sprostý film Jamese Franca a Setha Rogena, Tahle dvojka (spolu s dalšími kolegy) naopak platí za zavedenou sestavu. Paradoxně nejmaniakálněji se to však projevilo v prosinci 2014, kdy se ven chystal jejich snímek Interview o tom, kterak se připletou k plánu na zabití severokorejského vůdce. Biják vyvolal mezinárodní konflikt a vedl k nahackování producenta Sony, díky čemuž na povrch vyšla pořádná dávka špinavého prádla filmového průmyslu. Krutost nad krutost!

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street

Poslední (dobrý) film Tima Burtona sice uzřel světlo světa již před celou dekádou, dodnes jde ovšem o ideální film pro každého, kdo si chce užít velkou porci krutého humoru. Jenom málokdo je totiž schopný natočit muzikál o vražedném holiči, který ze svých obětí vytváří obědy, tak dobře, jako právě Burton na vrcholu sil! Je cosi podmanivě poutavého na tom, notovat si chytlavé songy o kanibalismu a chroupat u toho slaninové chipsy!

V Bruggách

Ve finále trochu zvážníme, to ale jen znamená, že vás okamžik humoru o to více kopne do bránice! Nikdo neumí černé komedie tak, jako Britové – a nic to nedokazuje tak barvitě jako V Bruggách! Právě do tohoto belgického městečka se ve filmu uklidí dvojice nájemných vrahů, jeden z nich však čelí výčitkám svědomí, a stále víc a víc zamotávající se situace vede k celé sérii bizarně vtipných i bizarně krutých scén v čele s pokusem o sebevraždu praktikovaným během pokusu o vraždu...

Deadpool

I když se objevil teprve loni v únoru, Deadpool si stihl v rekordně krátkém čase získat doslova kultovní status. Jeho styl humoru sice sází na velmi pubertální vtipy, přesto je oproti nim o něco výše – zároveň totiž komentuje sám svou vlastní story přímo pro diváky. Tohle "boření čtvrté zdi" bylo kdysi vyhrazeno jenom intoušským literárním teoriím, v důsledku to však znamená, že Deadpool jako film disponuje stylem podobným youtuberům a let's playerům. Není se proto čemu divit, že pekelně kvalitní film rychle získal obří popularitu!

Apokalypsa v Hollywoodu započne v sobotu ve 22.10 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný