8. prosince 2022 15:30

Konec Supermana, Aquamana nebo Wonder Woman: Velkou čistku u konkurence Avengers přežilo jen pár vyvolených

Nové vedení DC filmů se údajně rozhodlo pro opravdu tvrdý restart filmové podoby komiksového univerza.

Filmové studio Warner Bros. pod novým ředitelem Davidem Zaslavem zažívá další zemětřesení. Týká se plánů DC Studios, které dostala nově na starost dvojice James Gunn (režisér Strážců Galaxie a Sebevražedného oddílu) a Peter Safran (známý hororový a komiksový producent). Ti se rozhodli pro opravdu radikální řez!

Podle zpráv z renomovaného magazínu The Hollywood Reporter Gunn a Safran okamžitě zastavili přípravu třetího dílu Wonder Woman, protože nezapadá do nových plánů. Projekt je tak oficiálně považován za mrtvý. Podobný osud čeká i Jasona Momou a jeho Aquamana. Už natočená dvojka Aquaman and the Lost Kingdom má být jeho posledním filmem, ale Momoa je zvažován do nové role vesmírného zabijáka Loba.

Nejdrtivější však bude pro fanoušky zpráva, že zřejmě nedojde k návratu Henryho Cavilla do role Supermana ve druhém Muži z oceli. Vývoj filmu byl totiž zrušen. Superman v podání Cavilla i Batman v podání Bena Afflecka navíc mají být vystřiženi z finální podoby filmu The Flash. Dál se s nimi zkrátka nepočítá.

Nová éra DC, již sliboval Dwayne Johnson s filmem Black Adam, tak zřejmě skončí dřív, než vůbec stihla začít. Sám herec už na novinky stihl zareagovat na Twitteru a samozřejmě je označil za pouhý hluk. V posledních dnech se však věnuje mimo jiné i vysvětlování toho, zda si na sebe Black Adam vůbec vydělá. Bude to prý až díky merchandisingu.

Z čistky vyšli nepoznamenáni dva samostatně stojící hrdinové z Gothamu. Prvním je Joker v podání Joaquina Phoenixe a režii Todda Phillipse, jenž se dočká muzikálově laděného pokračování, druhým pak The Batman s Robertem Pattinsonem. Jeho tvůrce Matt Reeves kromě druhého dílu pracuje taky na filmových i seriálových spin-offech.

Zdroj. The Hollywood Reporter

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný