3. září 2019 10:55

Cooltovní zářijové čtvrtky na Prima COOL: Komando vs. největší úlet s Travoltou

Jste připraveni poznat Bojiště Země: Ságu roku 3000?

I s návratem školního roku a povinností si ve čtvrtek večer můžete hodit kopyta na stůl a užít si naše cooltovní movies. Připomene se Arnoldovo nejlepší béčko nebo třeba legendární sci-fi blbina s Johnem Travoltou.

Střelec v ohrožení

Na COOLu poběží: ve čtvrtek 5. září ve 22.50

Jednu trefu do černého si dáme hned v úvodu měsíce – Wesley Snipes se totiž představí jako Střelec v ohrožení! Jeho elitní veterán z CIA je tu vyzvednut z penze, aby napomohl dostat svou dávnou nemesis, šíleného teroristu jménem Jahar. Akce se ale nepodaří úplně dle plánu, umírá při ní vysoce postavený důstojník Windsor (Charles Dance alias starý Lannister), a po Snipesovi proto začne jít celá místní police v čele s inspektorkou Ballardovou (Lena Headey alias mladá Lannisterová). Agent v ohrožení je tak nejen příjemné béčko, ale díky svým podpůrným postavám dostává i zajímavou historickou hodnotu.

Není úniku

Na COOLu poběží: ve čtvrtek 12. září ve 22.50

Další týden si připomeneme, proč byl Jean-Claude Van Damme takovým megaborcem. Béčko Není úniku začíná tím, že se JCVD jako bankovní lupič ocitá na útěku – jenže "uteče" do náruče svobodné maminy, jejíž statek stojí v cestě mocné důlní společnosti. A ta se, v duchu klasických westernů, rozhodne situaci vyřešit ručně, stručně. To však netuší, že je poblíž právě JCVD, který vyděračům vysvětlí, proč to nebyl dobrý nápad.

Bojiště Země: Sága roku 3000

Na COOLu poběží: ve čtvrtek 19. září ve 22.50

Máte rádi sci-fi? Tak to si Bojiště Země dozajista užijete! Tenhle biják totiž patří do zlatého kánonu žánru po bok 2001: Vesmírné odysey nebo třeba Planety opic. Pravda... patří tam hlavně kvůli tomu, jak mimořádně špatně je natočený. Čestný držitel ocenění za “nejhorší sci-fi dějin” totiž vykresluje svět okupovaný gigantickými mimozemšťany (mj. John Travolta), kterým jejich chlupaté zadky nakope banda primitivů a výsledek je tak katastrofální, až je to celé nechtěně vtipné. A to prosím od začátku až do konce!

Komando

Na COOLu poběží: ve čtvrtek 26. září ve 22.50

To nejlepší si však, jak bývá zvykem, dáme až v závěru měsíce. Arnieho Komando z roku 1985 platí za naprostý vrchol osmdesátkového akčního filmu. Jasně, našly by se akce objektivně lepší. Jenom v Komandu ale máme po ruce jejich absolutní destilát, který smrdí kolínskou, testosteronem a střelným prachem. Arnieho odpověď na Ramba II je korunována masivním útokem jednočlenného nadčlověčího komanda na středoamerickou základnu. A přitom jde vlastně zároveň o dojemný příběh lásky otce ke své dceři! Ať už po rodinné či napalmové stránce, Komando vás v září zahřeje u srdíčka nadmíru spolehlivě.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný