30. dubna 2019 19:39

Cooltovní květnové čtvrtky na Prima COOL: Rudé horko vs. Četa

V květnu se zapotíme u Arnieho kriminálky, slavného (proti)válečného snímku a celé palety milých cooltovních béček!

Schwarzenegger, Seagal, Lundgren, Van Damme... i v květnu vás čeká pořádná nálož vašich svalnatých oblíbenců. A navrch si dáme Stoneovu Četu!

Rudé horko

Na COOLu poběží: ve čtvrtek 2. května ve 22.25

Horký květen zahájíme Rudým horkem, klasickou policejní komedií s Arnoldem Schwarzeneggerem, který hraje superdrsného sovětského agenta. Píše se totiž rok 1988 a Západ i Východ spolu začínají spolupracovat – a bohužel to neplatí jen pro bezpečnostní složky, ale i pro podsvětí. V matičce Rusi se tak objevuje stále více kokainu a bílá stopa zavede Arnieho superbolševika až do Ameriky, kde se musí spojit s typickým kapitalistickým flákačem s tváří Jamese Belushiho. Rudé horko je tak trochu, jako kdyby někdo vzal Dolpha Lundgrena z Rockyho IV, posadil vedle něj Murtaugha ze Smrtonosné pasti a řekl jim, ať jdou řešit detektivní zápletku!

Poslední mise

Na COOLu poběží: ve čtvrtek 9. května ve 22.25

Následující týden si naopak vyzkoušíme perspektivu válečného veterána se znavenou tváří Stevena Seagala. Ten si v Poslední misi střihne svou obvyklou postavu Drsňáka V Penzi, který se musí vydat na – hádáte správně – poslední misi. Steven si totiž v posledních letech krátil čas jenom psaním si s dalekou osiřelou Polkou, jenže dopisy mu najednou přestaly chodit. Vydá se proto do útrob dalekého podsvětí, aby záhadě přišel na kloub – a klouby padouchů u toho také bude lámat!

Lovec bouřek

Na COOLu poběží: ve čtvrtek 16. května ve 22.25

Do strhujícího světa pilotů nás týden na to pozve Lovec bouřek! Dolph Lundgren se tu ukáže jako elitní letec Jack Holloway, který je křivě obviněn z krádeže supermoderní stíhačky Lovec bouří. Ve skutečnosti si však stroj půjčil zlotřilý generál, který plánuje svrhnout americkou vládu. Holloway se tak bude muset dostat z vězení a očistit své jméno, i překazit jeho zákeřné pučistické plány.

Četa

Na COOLu poběží: ve čtvrtek 23. května ve 22.25

Zřejmě nejlepší cooltovní movie května pak dorazí předposlední čtvrtek! Nese jméno Četa a zapsal se do historie jako jeden z nejvýznamnějších válečných filmů dějin. V režii Olivera Stonea totiž v roce 1986 vznikl biják, který se nebojí zobrazovat kulervoucí akční scény, ale zároveň je jasně na protiválečné straně názorové barikády. Mladý Charlie Sheen se tu vydává do pekla Vietnamu, jenže stejně nebezpeční jako nepřátelští kombatanti jsou i jeho rozhádaní nadřízení. Četa pak nemá zrovna veselý konec – nejspíš vás ale nepřekvapí, že k ní pořádná depka dokonale sedí!

Příkaz k popravě

Na COOLu poběží: ve čtvrtek 30. května ve 22.25

Měsíc pak zakončíme na belgické notě! Jean-Claude Van Damme se vám připomene v klasickém devadesátkovém akčňáku, který je plný nejen autentických roznožek, ale i papundeklových kulis! JCVD si tentokrát střihne detektiva, který musí vyšetřit velké množství vražd v nepříjemné věznici – a učiní tak jediným logickým způsobem, když se do ní nechá zavřít jako polda v utajení!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný