6. listopadu 2017 12:16

Chystá se nový Pán prstenů! O čem bude a proč ho fanoušci už předem nesnášejí?

Středozemě znovu ožívá!

Od třetího Hobita se čeká na to, až studio Warner Bros. oznámí další film ze světa Pána prstenů. Většina lidí doufá v nějaký příběh ze Silmarillionu, o to víc vás tedy šokuje budoucnost slavné fantasy ságy. Pán prstenů se nedočká pokračování ani nějakého spin-offu. Místo toho se připravte na seriál, který nám slavný příběh odvypráví znovu.

Ne, není to vtip. Produkční pobočka Amazonu, která stojí třeba za "topgerovským" pokračováním The Grand Tour, dostala za úkol najít další Hru o trůny. A místo adaptace nějaké nové fantasy se spojila s Tolkienovými dědici, s nimiž se začíná jednat o seriálové verzi Pána prstenů.

Celou věc pohání kupředu Jeff Bezos, šéf Amazonu a třetí nejbohatší člověk na světě. Šance na nákup práv je tedy velmi vysoká, a to i kvůli tomu, že filmová trilogie neuspokojila Tolkienova syna Christophera.

Jacksonovy filmy podle něj byly málo vážné a chybělo jim víc poetiky. Z jeho strany tedy nové adaptaci nic nebrání, a protože má Bezos takřka bezednou peněženku, není moc věcí, které by seriálové plány mohly reálně zastavit.

Že od premiéry Návratu krále uplynulo jen 14 let, takže je na nového Pána prstenů příliš brzy? Pravda. Hollywood se ale neřídí podle výkřiků na internetu, nýbrž podle šance na to, zda bude na seriál koukat hodně lidí – a jak určitě sami uznáte, i ti největší odpůrci nového seriálu se na něj podívají, i kdyby jen proto, aby na něj mohli nadávat.

Seriálový Pán prstenů je zkrátka velmi lukrativní nápad, který se bude řešit horem spodem. A to je přesně to, po čem jeho producenti bezmezně touží.

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný