20. února 2019 14:28

Captain Marvel se povedla, i tak ale musí bojovat s internetovými trolly

Carol Danvers si před nevyhnutelnou potyčkou s Thanosem musí podat bojovníky za nerovnoprávnost.

Filmové studio Marvel už poslalo do kin dvacet propojených filmů a většina z nich se nejen povedla, ale zároveň měly finanční úspěch. Taková bilance je v Hollywoodu vcelku unikátní a Marvel se k ní dopracoval hlavně neochvějným dlouhodobým plánováním.

Zatímco jiná studia se obvykle ženou za tím, co je zrovna v kurzu (nějaká postava se líbí => rychle jí dáme vlastní film!), v Marvelu s plány moc nehýbou a pečlivě dělají věci tak, aby dávaly smysl. Fanoušci třeba od roku 2010 volají po vlastním filmu pro Black Widow, který by mohl okamžitě vydělat spoustu peněz. V Marvelu ale dobře věděli, že jim nepasuje do přípravy na Avengers 3 a 4, takže se má začít točit až letos a v kinech bude snad příští rok.

Marvelu tedy v „ženském ohledu“ na první pohled ujel vlak, protože se předloňská Wonder Woman mohla tvářit jako první film se superhrdinkou v hlavní roli (i když ji dávno předběhly celovečeráky o Supergirl, Tank Girl, Barb Wire, Elektře nebo Catwoman). Marvelácký šéf Kevin Feige však na rychlost nehleděl a pozvolna chystal nejen loňského Ant-Mana a Wasp (technicky první novodobá marvelovka se superhrdinkou v názvu), ale především letošní Captain Marvel.

Příběh pilotky Carol Danvers, z níž udělá mimozemská DNA mocnou superhrdinku, zamíří do kin 7. března 2019. Na jednu stranu půjde o jakousi předehrou k dubnovým Avengers 4, kde se Captain Marvel zapojí do boje s Thanosem. Na druhou pak o prequelovou sci-fi z devadesátých let, v níž bude mít velkou roli i mladý Nick Fury s tváří (digitálně omlazeného) Samuela L. Jacksona.

Kampaň zatím docela šlape a za první víkend v USA by měl film vydělat kolem 100 milionů dolarů (půjde tak o jeden z nejúspěšnějších marveláckých „originů“). Do karet mu přitom hrají i první reakce kritiků, kteří mluví a zábavné sci-fi se skvělou hlavní hrdinkou a ještě lepším záporákem, ne každý však Captain Marvel vyhlíží s otevřenou myslí.

Na internetu totiž opět řádí trollové, kteří obvykle nemůžou vystát třeba Rey ve Star Wars (Hvězdné války přece musejí mít bílého mužského hrdinu!) nebo Wonder Woman, která je silnější než většina jejích mužských protějšků. Těmhle bojovníkům za maskulinitu se nelíbí, že Brie Larson (představitelka Captain Marvel) prohlásila, že si o filmu ráda promluví i s někým jiným než jen s bílými muži, jichž při propagačních rozhovorech potkává nejvíc. Rozhodli se tedy na Captain Marvel psát falešné kritické názory a razantně doporučují, aby na ni lidé nechodili.

Uvidíme, jak se tenhle napůl nesmyslný a napůl úsměvný bojkot povede. Zatím to ale vypadá, že Captain Marvel v kinech nepohoří, a pokud nejsou první ohlasy extra mimo, nejspíš půjde i o povedený film. No a třešnička na dortu? Trollové často potřebují co nejnovější informace, aby filmu mohli adekvátně škodit. Jako vždy je tedy slušná šance, že si lístek do kina koupí jako první!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný