30. června 2018 17:07

Call of Duty míří do kin. Herní legenda má skvělého režiséra a inspiruje se Marvelem

Po Warcraftu, Assassin´s Creedu a Need for Speed zkouší filmové štěstí válečná série Call of Duty.

Jak asi víte, herní adaptace jsou maličko prokleté. Žádná z nich se ještě nedočkala nadšeného přijetí, jež by doprovázely hory peněz (vždycky se buď sbírala chvála, nebo se vydělávalo), v nejbližších měsících a letech by se to však mohlo změnit. Na chválu a stamiliony dolarů si brousí zuby Monster Hunter od režisér Resident Evilů, animák s ježkem Sonicem nebo celovečerní Uncharted. Zdaleka největší očekávání ale budí filmová série Call of Duty.

Ano, čtete správně – série. Herní firma Activision totiž netroškaří a založila si filmovou pobočku (Activision Blizzard Studios), jejímž úkolem je dostat slavnou značku na velké plátno. Předběžně se počítá s kupou propojených celovečeráků z různých časových období, jež se natočí pod přísným "domácím" dohledem. Activision se tak doslova vydává cestou Marvelu, který si Iron Mana a jeho Avengers taky vzkřísil na vlastní pěst.

Stejně jako veškerá konkurence ale musí Call of Duty začít u prvního filmu. Už pár měsíců se mluví o tom, že se před výletem do druhé světové války nebo do budoucnosti podíváme do současnosti. Tohle jsou ale vážně jen drby, k nimž se konečně přidala nějaká hmatatelná informace. O co jde? O režiséra. První Call of Duty by totiž mohl natočit Stefano Sollima, jenž má za sebou kriminálky Gomora a Suburra nebo dvojku Sicaria.

Jen při pohledu na trailer Sicaria 2 je jasné, že se Call of Duty (snad) vkládá do správných rukou. Sollima totiž zvládá atmosféru, akci i všechno ostatní, takže by se správným rozpočtem klidně mohl zabodovat. Už z principu doufáme, že se tahle filmová adaptace povede. Zklamání totiž bylo víc než dost a konečně by to chtělo velkou videoherní pecku!

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný