29. května 2023 00:06

Bude Madagaskar 4, nebo už populární animovaná série skončila?

S Madagaskarem 4 to vypadá všelijak. Tady máte nejdůležitější informace.

Ve třetím Madagaskaru, který začíná na Prima COOL v sobotu večer, razí oblíbená zvířecí parta do Evropy. Ačkoliv se Alex, Marty, Gloria, Melman a další hrdinové tentokrát podívají na starý kontinent, pro jejich dosavadní cestování je film také konečnou. Trilogie Madagaskar, která nám dala tři a půl báječných animáků (protože Tučňáci z Madagaskaru), je momentálně dokončena. Kdy se můžeme dočkat pokračování? Mrkli jsme, co o něm tvrdí samotní filmaři.

Zlaté pravidlo výdělečných filmů praví, že dokud kráva dojí, neměla by se ocitnout na jatkách. Série Madagaskar vydělala studiu DreamWorks nemalé částky. S věkem přitom objektivně rostla do krásy – Madagaskar 3 a Tučňáci jsou přece jen daleko honosnější díly než jednička. Logika tedy velí, že je pokračování nevyhnutelné!

Tato skutečnost se ovšem pere jak s autorskou vizí, je třeba z něčeho sesmolit příběh, jinak to dopadne jako poslední Shrekové, tak i s okolnostmi produkce. Madagaskar se svými třemi a půl díly zvířecí látku poněkud vyčerpal a chce to čas, než přijdou nové nápady. Studio DreamWorks má navíc momentálně rozjeté jiné animáky, které by potenciálně mohly založit vlastní série.

Ještě v roce 2010 se každopádně naplno uvažovalo o vzniku čtvrtého Madagaskaru – o dva roky později ale hlava pomazaná dreamworksovského marketingu Anna Globe řekla, že je na podobnou diskusi ještě příliš brzy. Také režisér Eric Darnell, spolurežisér všech tří Madagaskarů, se nechal slyšet, že mezi hlavouny DreamWorks momentálně není jednoduše poptávka.

„Musejí se stát dvě věci,“ řekl Darnell. „Nejprve musí Madagaskar 4 chtít diváci, protože pokud ho nechtějí, je jedno, co uděláme na naší straně. A pokud ho diváci chtějí, my musíme zajistit, že jeho premisa bude skvělá a neočekávaná.“ Jeho odpověď tak lze sesumírovat jako pokrčení rameny a sebejisté konstatování: „Možná.

V roce 2014 sice bylo oznámeno, že by Madagaskar 4 mohl vyjít v roce 2018, ale natočit animák není taková sranda, už kvůli tomu, že se v DreamWorks může paralelně pracovat maximálně na dvou filmech. Madagaskar tak byl později vyškrtnut z plánu premiér a ve prospěch nových filmů a nových nápadů.

Poslední informace z dávného roku 2017 naznačují, že filmaři stále vymýšlejí zápletku. Ačkoliv tak nic zatím není oznámené, hlasy zevnitř DreamWorks mluví o tom, že je film dříve či později nevyhnutelný. Nejpozději v okamžiku, kdy dorostou dětští diváci prvního Madagaskaru do dospělosti (a látka pro ně získá nostalgický náboj), se tak čtvrtého filmu, dost možná o něco dospělejšího, jistě dočkáme. Sága Toy Story ostatně kopírovala podobný vývoj. Jen v případě, že nové filmy od DreamWorks selžou, by se producenti mohli rozhoupat o něco dřív. Cynicky tak lze říct, že stačí pár propadáků od DreamWorks a Madagaskar 4 je tu cobydup!

Madagaskar 3 začíná na Prima COOL v sobotu ve 20:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný