13. července 2021 11:30

Black Widow 2: Co víme o pokračování marveláckého hitu?

Black Widow se proměnila v solidní hit. Jak to vypadá s pokračováním?

Black Widow je značně specifický projekt v rámci marvelovského filmového univerza (MCU). Sólovka oblíbené hrdinky totiž pojednává o vývoji postavy, která už svou dějinnou úlohu naplnila velkolepou obětí ve filmu Avengers: Endgame. Fanoušci se však o postavě, kterou bezmála dekádu ztvárňovala Scarlett Johansson, chtěli dozvědět více, což se také podařilo. Má však smysl v sérii filmů s Black Widow nějak pokračovat? Podle režisérky filmu Cate Shortland tato možnost existuje.

Shortland v jednom rozhovoru prozradila, že příběhy Black Widow by mohly pokračovat – pouze s jinou hrdinkou v hlavní roli. Scarlett Johansson totiž s opuštěním MCU počítá a nelze předpokládat, že by se na těchto plánech něco měnilo – a to navzdory faktu, že by návrat Black Widow v této podobě (díky cestování časem a využívání různých alternativních realit) vlastně nebyl nemožný. Herečka by se však v kariéře ráda posunula dál, takže tato možnost není pravděpodobná. Zato režisérka si natáčení údajně užila a dokázala by si představit další práci v komiksové sféře. Jedna varianta se přitom ze samotného filmu vyloženě nabízí.

Ve snímku totiž postava Black Widow není jedinou schopnou špionkou. Krok s ní drží Yelena Belova, která v komiksových předlohách rovněž vystupovala pod jménem Black Widow, když nahradila právě Natashu. Ve filmové adaptaci ji navíc ztvárňuje Florence Pugh. Hvězda této herečky v posledních letech stoupá, navíc je rodačka z anglického Oxfordu o 11 let mladší než Scarlett Johansson – nejspíš jsme tedy svědky generační výměny v přímém přenosu.

Jenže kdo ví, kdy se nová Black Widow dočká vlastního filmu; vždyť Johansson se své sólovky dočkala více než deset let poté, co se poprvé objevila ve druhém Iron Manovi. Marvel má navíc podle svého jízdního řádu naplánované filmy na minimálně dva roky dopředu, takže další Black Widow jistě uspěchaná nebude. S největší pravděpodobností se tedy Yelena objeví jako vedlejší postava v následujících projektech MCU a výhledově, až budou fanoušci natěšenější a zvědavější na (další) detaily z její minulosti, možná přijde i její moment slávy. Yelena se každopádně mihla v seriálu Hawkeye o dalším oblíbeném členovi Avengers, takže se zdá, že jsou její dveře do MCU jednoznačně otevřené.

Shortland navíc dodala, že by ráda ještě důkladněji prozkoumala Red Guardiana s tváří Davida Harboura. Jeho výkon polarizoval diváky, neboť do příběhu vnesl velké množství možná až příliš výrazného humoru; režisérka však byla uchvácena jeho charismatem a zjevně ji zaujala i představa jeho možného střetu s Kapitánem Amerikou: „Ale bojím se, že by si nadělal do kalhot! Nevím, jestli bych chtěla něco takového vidět. Museli bychom ho navléct do plenek,“ smála se. Budoucnost tohoto projektu tedy vypadá celkem zajímavě…

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný