13. října 2022 16:30

Black Adam je podle prvních reakcí zlomovým filmem pro DC Comics. Čím tolik zaujal?

Dwayne Johnson se poprvé představuje jako antihrdina Black Adam. Stojí jeho vysněný projekt za vidění?

První diváci měli možnost vidět Black Adama, nový komiksový film z komiksového vesmíru od DC s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli. Reakce jsou lehce pozitivní a mluví o novém směru, jímž by se mohl takzvaný DCEU vydat, jelikož poznáme několik dalších známých i dosud opomíjených hrdinů...

Nebudeme samozřejmě spoilerovat. Prozradíme proto jen ty předem známé, tvořící základ superhrdinského týmu JSA neboli Justice Society of America – jsou jimi Cyclone (Quintessa Swindell), Doctor Fate (Pierce Brosnan), Atom Smasher (Noah Centineo) a Hawkman (Aldis Hodge).

Asi vám neunikly zvěsti o tom, že by se Black Adam mohl potkat také se Supermanem. Jejich vyústění řešíme v jiném článku, tady si probereme, na co se můžeme ve filmu režírovaném Jeumem Colletem-Serrou (Orphan, Neznaámý) těšit... a na co moc ne.

„Black Adam mění pravidla hry! Tohle je DC Comics film, na který jsem čekal a který nezklamal. The Rock je jako Black Adam elektrizujícím způsobem brutální, přesně jak jsem si ho přál. Film je plný akce a vidět JSA na velkém plátně bylo vzrůšo!“ tweetoval Joseph Deckelmeier.

„Black Adam uspokojí průměrného diváka. Nabízí hodně velkoleposti a humoru, zároveň oslavuje DCEU a připravuje jeho vzrušující budoucnost. Nevytáhne moc překvapení a občas působí dost povědomě, ale určitě jde o ucházející popcornovou zábavu,“ napsal Gregg Katzman.

„Black Adam je role, která Rockovi fakt sedí. Jako Teth-Adam je prostě ultimátní tvrďák a představa, jak zkříží cestu s dalšími hrdiny a padouchy, je prostě úžasná,“ míní Brandon Davis.

„Film zpočátku trochu tápe, ale jakmile dorazí Justice Society, začne to být větší zábava. Dwayne Johnson jako antihrdina vnáší do DCEU novou fascinující dynamiku. Slušné vizuální efekty, slabý záporák. Největší reakci vyvolala potitulková scéna,“ prozradil Matt Neglia.

„... Škoda, ale je to bída – žádná hloubka emocí, žádné obavy o život hlavního hrdiny a jednotvárné CGI bitky,“ postěžoval si Sean Keane. Podobně kritický byl i Sean O'Connell: „Scénář je směšně slabý, členové JSA nedostali dost prostoru. Humor není jen špatný, je vyloženě trapný. Rocka jsem si ale v roli fakt užíval a chtěl bych ho vidět v daleko lepším filmu.“

Erik Davis je naopak více než spokojený: „Pecka! Tuna akce, celou dobu zajímavé postavy a pekelné tempo. Dwayne Johnson našel správnou rovnováhu mezi vyhrocenou krutostí a momenty, kdy ukazuje i svou citlivější stránku. Obzvlášť jsem si oblíbil Aldise Hodge jako Hawkmana a Pierce Brosnana jako Doctora Fatea. Prosím, víc JSA filmů!“

Black Adam vtrhne do českých kin už 20. října 2022. Vyrazíte na něj?

Zdroj: Collider

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný