21. srpna 2020 00:01

Ben Affleck i Michael Keaton se oficiálně vracejí do role Batmana. Sejdou se ve stejném filmu

Filmy od DC budou mít v příštích letech hned tři Batmany. Nebude v tom trochu zmatek?

Zatímco filmový vesmír od Marvelu není moc těžké sledovat, protože na sebe všechno navazuje, u DC na podobnou přehlednost dávno rezignovali. Po Lize spravedlnosti se jednoduše pokračovalo s tím, co funguje (Aquaman, Wonder Woman), a všechno ostatní (Superman, Batman) se víceméně hodilo přes palubu. Teď je ale situace zmatenější než kdy dřív.

Henry Cavill stále opakuje, že jako Superman neskončil, zároveň však nekývl na žádný nový film. Na druhém břehu pak stojí Ben Affleck, jenž v roli Batmana oficiálně skončil… jen aby kývl na to, že se do ní vrátí v sólovce Flashe, v níž se jako Batman (už je to potvrzené) objeví i Michael Keaton.

Přesně tak, v červnu 2022 se na velkém plátně sejdou hned dva „staří“ Batmani – paradoxně však bude chybět „mladý“ Batman, jehož si v září 2021 poprvé zahraje Robert Pattinson. Režisér Flashe Andy Muschietti (To, To Kapitola 2) obhajuje celou situaci tím, že se zkrátka vytvoří mnohovesmír, který do kánonu zařadí všechny filmové Batmany (kromě Adama Westa, Vala Kilmera, George Clooneyho a Christiana Balea). A přestože to vlastně dává smysl, jelikož se bude adaptovat velkolepá komiksová Flashpoint, méně sečtělým divákům z toho nejspíš půjde hlava kolem.

Affleck je každopádně zpět, Keaton také, a Pattinson se příští rok bude muset hodně snažit, aby se v té záplavě Batmanů neztratil…

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný