24. června 2020 20:30

Michael Keaton se má vrátit jako Batman. Bude z něj protiváha Nicka Furyho

Propojený vesmír od DC povolává zpátky do kin původního Batmana s tváří Michaela Keatona.

Zatímco filmový vesmír od Marvelu stoupá čím dál tím výš, ten od DC se po Lize spravedlnosti víceméně rozpadl. Miliardové tržby Aquamana naznačily, že propojování postav není pro úspěch zas tak důležité, a nejbližší komiksovky z téhle stáje (Wonder Woman 1984, The Suicide Squad, nový Batman s Robertem Pattinsonem...) pojedou hlavně „na vlastní triko“. Zároveň to však neznamená, že by myšlenka crossoverů byla opuštěna – jen se na to půjde úplně jinak.

U DC se totiž rozhodli hrát na nostalgii a jednají s Michaelem Keatonem o jeho návratu do role Batmana. V jádru jde o to, že by chystaná sólovka Flashe, která se inspiruje komiksovou událostí jménem Flashpoint, přepsala dosavadní dění podle detailních potřeb producentů. Cestování v čase by především eliminovalo Batmana s tváří Bena Afflecka a přivedlo zpátky původního Bruce Waynea z filmů Batman (1989) a Batman se vrací (1992), jehož si zahrál právě Keaton.

Zahozením většiny dosavadního děje DC vesmíru – a ignorováním špatně přijatých pokračování Batman navždy (1995) a Batman a Robin (1997), v nichž nehrál Keaton –, by se pak připravila půda pro to, aby se ze starého Waynea stal mentor nové generace hrdinů. Po Flashovi by se totiž Michael Keaton objevil i v chystaném filmu s Batgirl a vůbec by měl sloužit jako DCčková verze tolik oblíbeného Nicka Furyho ze světa Avengers.

Snad Keaton na všechny tyhle plány kývne, protože... kdo by ho nechtěl zpátky? Stačí se podívat na tenhle fan art a možná se hned zasníte, jak by jeho návrat mohl vypadat.

P. S. Mladý Batman v podání Roberta Pattinsona dorazí do kin 30. září 2021. Jeho filmová série ale má podle všeho existovat separátně od zbytku DC filmů (stejně jako Joker s Joaquinem Phoenixem). Proč? Přece aby v tom řada lidí mohla mít pořádný guláš!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný