27. července 2022 10:45

Avengers 5 dostali nečekaného režiséra. Co všechno natočil?

Premiéra Avengers 5 byla oznámena teprve nedávno a rozhodně se nečekalo, že se brzy dozvíme jméno režiséra. Kupodivu už ho ale známe.

Na letošním Comic-Conu jsme se dozvěděli, že budou mít Avengers 5 podtitul The Kang Dynasty a že dorazí 2. května 2025. Oznámení režiséra se čekalo nejdříve v září, kdy proběhne velká disneyovská akce D23, všechno ale dopadlo jinak. Už nyní totiž bylo odhaleno, že návrat nejmocnějších hrdinů světa ohlídá Destin Daniel Cretton.

Kdo že? Nejjednodušší vysvětlení zní: Režisér Shang-Chiho, který měl chystat Shang-Chiho 2, ale očividně povýšil na obří týmovku. Destin Daniel Cretton nicméně není expert na akčňáky nebo blockbustery. Svoji kariéru strávil spíš u malých dramat, jejichž trailery si můžete pustit níže, a až v roce 2021 ukázal, že zvládne i velkou fantasy s nářezovými bitkami a draky.

I Am Not a Hipster (2012)

Dočasný domov (2013)

Skleněný zámek (2017)

Obhájce nevinných (2019)

V Avengers 5 vyšle Cretton novou generaci hrdinů (Captain Marvel, Doctor Strange, Shang-Chi...) proti Kangovi, mocnému cestovali časem. A pokud se mu akční scény povedou stejně jako v prvních dvou třetinách Shang-Chiho, mohla by nás čekat minimálně slušná superhrdinská podívaná.

Zdroj: The Hollywood Reporter

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný