Opravdu dostaneme Avatara 4 a 5? James Cameron vysvětlil, co se musí stát, a potvrdil slavnou hereckou posilu
Slavný filmař konečně promluvil o pokračování nejpopulárnější sci-fi ságy z planety Pandora.
Třetí Avatar je sice megahitem s aktuálními celosvětovými tržbami 1,24 miliardy dolarů, ale ve všech metrikách výrazně zaostává za svými dvěma předchůdci – prvním rekordním Avatarem s tržbami 2,9 miliardy a dvojkou, která dosáhla na 2,34 miliardy.
Většina expertů předpovídá, že se tržby trojky zastaví někde v rozmezí 1,5 až 1,7 miliardy, což vzhledem k obřím nákladům na výrobu a propagaci této 3D podívané dává před další dva plánované filmy velký otazník. Vzniknou vůbec?
Jistý si tím není ani James Cameron, pro něhož musí být pohled na velký kasovní sešup dost zklamáním. Přiznal to v čerstvém rozhovoru s japonskými TVBS News a prozradil, že má mít v chystané dvojici pokračování velkou roli asijská oscarová Michelle Yeoh, známá z filmů jako Tygr a drak nebo Všechno, všude, najednou.
„Pokud uděláme čtvrtého Avatara, bude v něm určitě Michelle. Filmový průmysl je teď v útlumu a Avatar 3 stál spoustu peněz. Musíme si vést dobře a zároveň musíme přijít na to, jak točit příští Avatary levněji,“ připustil Cameron.
Kvůli nákladům by se čtvrtý a pátý díl točily dohromady a tvořily dvě poloviny jednoho uceleného příběhu, podobně jako tomu bylo u druhého a třetího. „Michelle bude v obou dílech hrát digitální charakter, půjde o Na’vi jménem Paktu’elat,“ upřesnil. Malou část čtvrtého Avatara už má Cameron předtočenou, aby se vyhnul stárnutí některých dětských herců. A údajně u toho byla i Michelle Yeoh.
Cameronova slova o nutnosti šetřit je třeba brát vážně, protože aktuální třetí díl se až v nadcházejících dnech začne dostávat do čistého zisku. Výroba filmu stála 400 milionů, dalších 175 spolkl marketing a bodem zlomu je tedy 1,3 miliardy dolarů, jelikož zhruba polovinu tržeb si vždy vezmou kinaři a distributoři.
Zdroje: TVBS News Japan, Dark Horizons
Video, které jste mohli minout: Blíží se světově úspěšná reality show Asia Express. První teaser prozradí více