23. prosince 2022 15:30

Avatar 3 se vyhne velké chybě Stranger Things. Jaký fail se podchytil včas?

Přestože většina světa Avatara nikdy ve skutečnosti neexistovala, jeho tvůrce James Cameron si dává záležet na tom, aby byl výsledek co možná nejrealističtější.

Úžasné krajiny i tvorové planety Pandora jsou sice dílem stovek špičkových animátorů, ale režisér a tvůrce série James Cameron zdůrazňuje, že je Avatar stále filmem, který stojí a padá s hereckými výkony živých herců (ačkoli jsou ve výsledku převedeny do podoby modrých obyvatel fiktivní planety).

Ve druhém dílu přibylo mnoho dětských postav, s jejichž nelogicky rychlým stárnutím se těžce vypořádává mnoho delších sérií. Camerona by to nemuselo tolik stresovat, většina mladších herců je schovaná za "avataří maskou", což například umožnilo, aby jednu z důležitých dětských postav Kiri hrála třiasedmdesátiletá Sigourney Weaver, která v přechozím dílu ztvárnila Kirinu matku, doktorku Grace Augustine. Do Sullyho modré rodinky však patří taky lidský adoptovaný syn Spider v podání Jacka Championa, a hlavně kvůli němu Cameron točil druhý, třetí i část čtvrtého dílu prakticky na jeden zátah. Nechtěl totiž, aby mu Jack moc zestárnul a on si musel pomáhat různými omlazovacími triky.

„Nemám nic proti Stranger Things, miluji ten seriál. Nechtěl jsem však, aby v mém filmu bylo něco, čemu říkám Stranger Things efekt, kdy mají být postavy ještě na střední, ale vypadají na 27 let,“ řekl Cameron v rozhovoru pro Entertainment Weekly.

Dále vysvětlil, že když se druhý Avatar začal v roce 2017 natáčet, bylo Championovi teprve třináct, teď je mu však osmnáct, hodně vyrostl a změnil se mu i hlas. „Mohli bychom jeho podobu upravit digitálně, stejně tak mu můžeme zvednout i tón hlasu, ale chtěl jsem se tomu vyhnout, aby byl pocit z jeho postavy co nejautentičtější,“ uzavřel Cameron.

Díky prozrazeným informacím už diváci zjistili, že by se třetí a část čtvrtého dílu měly odehrávat bezprostředně po sobě – a proto se točily zároveň s dvojkou. Zřejmě až poté přijde větší časový skok, v němž se Championův Spider (pokud samozřejmě ještě ve filmech bude) může objevit ve výrazně starší podobě.

Zdroj: The Hollywood Reporter

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný