22. února 2023 10:30

James Cameron vydělal na Avatarovi 2 pohádkové jmění. Za jedničku ale dostal ještě mnohem víc

Úspěch druhého Avatara jistě potěšil i jeho režiséra, jemuž přistály na kontě tučné bonusy. Na kolik peněz už si přišel?

Druhý díl Avatara nedávno přeskočil Titanic a stal se třetím nejúspěšnějším filmem všech dob. Potěšilo to jak jeho domovské studio Disney, které už chystá speciální Avatar atrakce ve svých Disneylandech, tak režiséra Jamese Camerona.

Podle informací magazínu Forbes měl totiž Cameron ve smlouvě celou řadu bonusů, které byly vázané na různé milníky v kasovním výkonu filmu. Díky nim si už teď přijde na 95 milionů dolarů a částka ještě není konečná.

Jde o parádní odměnu za léta tvrdé dřiny, ale stále je to jen zlomek částky, kterou Cameron vydělal na prvním Avatarovi – za toho si odnesl více než 350 milionů! Ano, to je zhruba rozpočet třetího nejnákladnějšího filmu všech dob, tedy Avengers: Endgame.

Gigantické výdělky prvního Avatara čekal málokdo, proto se producentům hodilo postavit Cameronův honorář spíše na dodatečných bonusech. V případě pokračování už byla strategie jiná. Přesto si Cameron nepřijde zkrátka, obzvlášť když vezmeme v potaz, že se chystá ještě trojice navazujících filmů, z nichž trojka už je v postprodukci a natočená je i část čtvrtého dílu. Finální pětka se pak bude z velké části odehrávat na lidskou činností zdevastované Zemi.

Třetí Avatar dorazí do českých kin 19. prosince 2024, další díly budou následovat vždy s dvouletým odstupem.

Zdroj: Forbes

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný