6. září 2021 00:02

4 animovaná pokračování, která jsou lepší než první díl

Které animované série nenabídly to nejlepší napoprvé?

Sobotní večer bude na COOLu patřit Době ledové 2. I když jde o druhý díl, po právu snese srovnání s jedničkou – a dají se najít i takové animáky, jejichž pokračování první díl zcela překonává! Které to jsou?

04) Jak vycvičit draka 2

Pokračování mnohdy sáhnou po jednoduchém přeházení elementů původní premisy, ke zdání dobrého sequelu však nestačí jenom opakovat již známý vtip. Ideálním příkladem toho, co je nutno dodat navíc, je Jak vycvičit draka 2.

Zápletka dvojky se nebojí jít do nových míst a nabídnout o fous dospělejší kontury, zároveň však stále připomíná divákům, proč milovali hravost jedničky. Vzhledem k tomu, jak první díl skončil, je navíc tradiční berlička pokračování – přidat „všeho více“ – tentokrát ideálně zdůvodněná.

03) Madagaskar 3

První dva Madagaskary byly, jak to jen říct bez urážky, poněkud nezábavné. Jistě, pro šestileté diváky v nich bylo dost pitvoření, aby jim rodičové museli věnovat nezbytnou míru pozornosti. Ty tam však byly kvality, jež by k filmu přivábily i dospělejší fanoušky.

Trojka naštěstí zcela přijala své poťouchlé já, urvala se konečně ze řetězů a nabídla nevázanou grotesku, v níž sice (naštěstí) není skoro nic z původní premisy jedničky (krom tučňáků!) O to zábavnější ovšem putování ústředního kvarteta s cirkusem (!) nakonec je!

02) Shrek 2

Prvnímu Shrekovi se v roce 2001 podařilo vzít Pixaru vítr z plachet a stát se popkulturním fenoménem, jenž překonával i Toy Story. Přinesl totiž o chlup dospělejší story, která se nebála ironie, parodování žánrů ani úvah nad hledáním té pravé lásky. Zápletka prvního Shreka, sama o sobě pohádka, ovšem měla poměrně komorní obrysy – vystřídali jsme v ní zhruba tři až čtyři lokace a film působil tak trochu klaustrofobicky.

To vše naštěstí spravila dvojka. Ani jí se nevyhýbá obligátní recept „všeho více“, vzhledem k uzavřenosti jedničky však znovu tato formulka dávala větší smysl než jindy. Při poznávání království Fiony se film navíc nebál uvést divákům nové populární postavy, zejména Kocoura v botách – a minimálně jeho existence za vyšší kvality dvojky rozhodně stála!

01) Toy Story 3

I když druhý díl Toy Story nabídl přibližně zápletku na úrovni jedničky, trojka rozhodně všeobecnou kvalitu masivně překonala! Především správně pochopila, že diváci, kteří na jedničce vyrostli, už sami, eh, vyrostli – a nabídla tak namísto očekávání taškařic poctivou nostalgickou atmosféru.

Dospěl navíc i sám Pixar, a tak si ve trojce mohl dovolit nabídnout daleko vyšší kvalitu animací a vizuálu obecně. Tento patnáctiletý rozdíl, jenž činí z třetího dílu Toy Story skutečnou pastvu pro oči, tak dodává pokračování smysl jak po tematické, tak i zábavní stránce.

Doba ledová 2 vás na Prima COOL přivítá už v sobotu ve 20:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný