1. září 2016 16:23

8 nejsmutnějších momentů z klasických pohádek od Disneyho

Radši si nachystejte kapesníčky!

Pohádky od Disneyho, asi největší záruka hřejivých happyendů, jakou můžete v kinematografii pohledat. Ne vždy byly ale tak milé a hřejivé, jak by se mohlo na první pohled zdát. Vybrali jsme osm případů, kdy nás jako malé skutečně vyděsily!

Dumbova maminka v řetězech v Dumbovi

Ubohá paní Dumbová. Ve filmu se pouze snažila bránit své mládě, ale ublížila přitom člověku, a tak ji spoutali do řetězů a zavřeli. Pohled na utrápenou slonici v poutech s námi v dětství pěkně zamával!

Krysa málem zaútočí na miminko v Lady a Trampovi

Těžko říct, co bylo horší. Že v téhle pohádce krysa málem napadla malé mimčo, nebo že následná vina spadla na ubohého Trampa, který miminko zachránil. Zlý, zlý Disney!

Marlin přijde o ženu v Hledá se Nemo

Vlastně se ani nedivíme, že byl Nemův tatínek tak ochranitelský. Po tom, čím si prošel, bychom asi byli stejní. V jedné z úvodních scén totiž sledujeme, jak na jeho rodinu zaútočí hladová barakuda. V děsivém útoku přijde nejen o ženu, ale i o téměř všechny nevyklubaná vajíčka. Všechny až na jedno.

Claytonova smrt v Tarzanovi

V Disneyovkách je to vlastně taková tradice, že záporáci na konci zemřou. A nemusí je ani zabíjet hlavní hrdina, občas stačí, že si svůj konec zaviní oni sami. V případě lovce goril z Tarzana, nebezpečného Clatyona, byla jeho smrt o něco krutější, než je zvykem. Skončil totiž pověšený na liánách. Hodně temná scéna.

Bella proti vlkům v Krásce a Zvířeti

Než ji stihne Zvíře zachránit, stojí ubohá Bella v zimě sama proti smečce vlků. A jestli se něčeho jako děti bojíte, jsou to rozhodně hladoví a vrčící vlci. Doteď se u té scény klepeme!

Mufasova smrt ve Lvím králi

Položit život za záchranu svého blízkého je věc, u které prostě budeme brečet i ve čtyřiceti. Přidejte fakt, že se poté Simba cítí za smrt otce provinile a hned potom radši doufejte, že máte po ruce dost kapesníčků!

Koloběh života ze Vzhůru do oblak

Asi nic nebolí tolik, jako muset sledovat, jak někdo jiný dospívá, potkává ženu svého života, bere si ji za ženu, pak s ní ztrácí dítě, žena mu umírá a všechno, čeho chtěl dosáhnout, mu uteklo. Život někdy opravdu dokáže být krutý. Díkybohu, že se tenhle minipříběh odehrál hned v úvodu a zbytek filmu díky němu byl už jenom boží!

Smrt Bambiho maminky

A jsme ve finále. Zastřelení Bambiho matky je dost možná tou nejtragičtější událostí, ke které kdy v Disneyovkách došlo. Obzvlášť v těch pro děti, pro většinu z nich to bylo totiž poprvé, co kdy spatřili něčí smrt. A Paula McCartneyho tenhle moment dokonce donutil stát se vegetariánem. Jo, i teď při psaní mi ta slza ukápla!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný