18. října 2017 12:02

7 filmů ze světa Harryho Pottera, které chceme vidět: Od Snapea k návratu Hermiony

Svět Harryho Pottera skrývá obrovský potenciál. Vybrali jsme sedm postav, jejichž příběh by stálo za to odvyprávět.

Když přijde diskuze na téma Harry Potter, jen málokterý fanoušek vám poví, že by si nepřál vidět film o nějaké z jeho oblíbených postav. Ať už je řeč o mladém Brumbálovi, dospělém Harrym nebo třeba lesních dobrodružství s Hagridem, potenciál kouzelného světa J. K. Rowling je zkrátka příliš velký na to, aby zůstávalo jen u osmi filmů a nově několika spin-offů s Mlokem Scamanderem. Jaké postavy by si zasloužily dostat vlastní film?

Bystrozorové

Oddělení bystrozorů, tedy magických detektivů, kteří loví temné čaroděje a čarodějky a nasazují přitom vlastní životy na ochranu ostatních, zní jednoduše fantasticky. Není divu, že sám Harry jednou snil o tom, že se k nim přidá. Před pár lety dokonce parta nadšenců natočila fanouškovský film, který akci s bystrozory krásně nastiňoval. Filmové zpracování by mohlo zahrnout i některého ze slavných bystrozorů jako Alastora „Pošuka“ Moodyho nebo by se mohlo vydat cestou klasického pokračování. Možností je plno a každá je dobrá.

Charlie a lovci draků

Celým jménem Charles Weasley byl druhým dítětem Arthura a Molly Weasleyových, starším sourozencem slavného zrzka Rona a zároveň jediným členem početné rodiny, který nijak významně nefiguroval ve filmech. Po škole šel totiž Charlie studovat draky do Rumunska a přesně proto by mohlo jeho filmové dobrodružství být tak zajímavé. Během bitvy o Bradavice se vrátil, aby stál po boku své rodiny, později se však vydal zpátky za svými draky. Nikdy se neoženil a neměl žádné děti. Zároveň o něm ale spoustu věcí stále nevíme, a kdybychom se někdy dočkali podobného filmového zpracování jako u animáku Jak vycvičit draka, asi bychom skákali nadšením.

Mladý Snape

Kdo nezamáčkl slzu při Snapeově dojemném odhalení vzpomínek na Harryho matku a dodnes s kamarády necituje srdceryvné „navždy", ten musí mít srdce z kamene! Mladý Snape, vznik jeho alterega v podobě Prince dvojí krve a těžká léta při studiu v Bradavicích zní jako přesně ten film o dospívání, který bychom si přáli z tohoto světa vidět.

Rodina Blackových

Mocný rod Blacků byl jedním z nejstarších a nejbohatších rodinných klanů magického světa. Není divu, že rodiče Siruse Blacka dbali na to, aby si rodina zachovala čistou krev a jistou nobilitu. Tyto názory vedly k tomu, že velké množství členů rodiny se oddávalo černé magii a později podporovalo Lorda Voldemorta. Ještě před Voldemortovým nástupem se ale Sirus, jeho bratr Regulus a sestřenice Narcissa, Bellatrix a Andromeda měli všichni rádi. Sledovat rozpad takového klanu by stálo rozhodně za podívání. Film by mohl být ukončen například falešným obviněním Siruise ze smrti Harryho rodičů a odsouzením do Azkabanu.

Spin-off s Hermionou

Nebudeme zastírat, chceme víc filmů s Emmou Watson. To ale není jediný důvod, proč by si podle nás Hermiona Grangerová zasloužila více filmů. Hermiona je z trojice hlavních postav nejkompetentnější, je vysoce inteligentní a odvážná. Film o Hermioně angažující se v politice a jejím vzestupu na Ministerstvu kouzel by mohl prozkoumat zase jinou stránku oblíbeného světa a s naší oblíbenou čarodějkou by to jistě byla zábavná podívaná. Plus by se vrátil i Ron a jejich pošťuchování vždy vedlo k poctivé komedii.

Tom Riddle

Prequelový film s mladým Voldemortem by byl riskantní. Na jednu stranu tu máme skvělého záporáka, jednoho z nejlepších, na tu druhou zase bohatou historii filmů, které si s počátky slavných postav ne vždy dovedly poradit. Přesto nemůže nikdo popřít, že počátky temného pána působí na první dojem atraktivně. Většina knižních flashbacků byla z filmů vystřižena, materiálu je tedy zkrátka stále dost a například taková tvorba viteálů zní jako solidně hororový námět. Jo, za Voldemorta bychom se i přimluvili.

Zakladatelé bradavických kolejí

Godric Nebelvír, Helga z Mrzimoru, Rowena z Havraspáru a Salazar Zmijozel. Čtyři zakladatelé Bradavické školy čar a kouzel, čtyři přátelé a jeden velmi smutný příběh o konci tohoto přátelství. Salazar Zmijozel a Godric byli původně nerozlučitelní, později ale Salazar začala požadovat, aby v Bradavicích studovali pouze žáci „čisté“ krve a takovým požadavkům nehodlal Godric ustoupit. Došlo k velké hádce a cesty Godrica a Salazara se navždy rozdělily. Z přátel se stali nepřátelé a podobný příběh je přesně něco, co do světa Harryho Pottera zkrátka patří.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný