26. května 2017 20:11

5 nejlepších filmových rolí zpěváků a zpěvaček

Policajtka - upoutávka

Kdo se úspěšně prozpíval na velké plátno?

Ve středu ve 20.15 bude na Prima MAX úřadovat Policajtka. Kriminálka ukáže v hlavní roli sympatickou holku v uniformě s tváří Jennifer Lopez, které při pronásledování pomůže náhodný kolemjdoucí. Je ale opravdu tak náhodný? Na to se bude v překvapivě solidním hereckém výkonu ptát JLo... Nejen ona, ale i jiní zpěváci prokázali, že se ve světě filmu neztratí. Tady jsou důkazy!

5) Justin Timberlake

Někdejší tvář 'N SYNC a nyní pěvecký sólista vystupoval v menších rolích již během vrcholu své popové slávy. Nejprve se objevil na Disney Channelu, později v menších štěcích i jinde. Ve snaze vylepšit svou pověst po "náhodném" odhalení ňadra Janet Jackson se však Timberlake vydal vstříc serióznímu herectví, které vykulminovalo v jeho působení ve filmech Alpha Dog, Southland Tales či nejznáměji i The Social Network.

4) Mark Wahlberg

Dnes si už rappovou kariéru Marka Wahlberga pamatují jenom skutečné cynické bestie, v 90. letech však byl Marky Mark dost možná nejslavnějším bílým rapperem vedle Eminema. První role byly opět spíše žertovného rázu, už v roce 1997 však zaskóroval jako pornoherec v krutopřísném dramatu Hříšné noci a od té doby si pravidelně dopřává akční i vážné role – a to i když se nálepky jednoduššího frajírka zřejmě už nikdy nezbaví.

3) David Bowie

Pokud by měl někdo dostat patent za skloubení herecké a pěvecké kariéry, musel by to být jedině David Bowie. V první řadě díky tomu, že Bowie v podstatě vymyslel koncept hraní svého hudebního alterega, které po něm přejali prakticky všechny hvězdy. V řadě druhé Bowie již od konce 60. let často působil i ve filmu – jeho debutem byl snímek The Man Who Fell to Earth – a i pro dnešní generaci je mnohdy slavný díky pohádkově-děsivému Labyrintu či mysterióznímu Dokonalému triku.

2) Frank Sinatra

Honem, vzpomeňte si na Sinatrův nejslavnější hudební hit! Pokud jste uvedli New York, New York z roku 1977, citujete ve skutečnosti song vzniklý pro filmový soundtrack. Frankie měl k filmu vždy velmi blízko, a hudbu dokonce na čas kvůli hraní zcela opustil. Důkazem za vše budiž Oscar za jeho výkon ve filmu Odtud až na věčnost (1953) či hlavní role v prapůvodních Dannyho parťácích (verze z roku 1960 se jmenuje Dannyho jedenáctka).

1) Will Smith

Je to tak, vážení. Will Smith, ještě před pár lety (před příchodem Roberta Downeyho Jr.) nejlépe placený herec Hollywoodu, začínal jako čistokrevný muzikant. Znát jej můžete jako druhou polovičku dua DJ Jazzy Jeff & The Fresh Prince, s nímž Will dokonce získal vůbec první cenu Grammy udělenou za rap. Teprve když jej hýřivý způsob života přivedl v roce 1990 na mizinu, Smith se upsal do služeb sitcomu pojmenovaného po svém rapperském já – odtud pak už jeho kroky nevyhnutelně vedly i mezi blockbustery jako Mizerové či Den nezávislosti.

Policajtka jde do akce ve středu ve 20.15 na Prima MAX.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný