31. května 2018 12:51

5 chystaných Star Wars filmů, kterými chce Lucasfilm dohnat Marvel

Jak se těšíte na další oznámené Star Wars filmy?

Filmový svět se momentálně soustředí na fakt, že Solo: Star Wars Story v kinech nezabodoval tolik, jak by si asi lidé z Lucasfilmu přáli. 84 milionů z amerických kin není za první víkend žádná sláva, tým producentů okolo Kathleen Kennedy už ale mezitím stihl přijít s výmluvou, která všechnu vinu hází tak trochu bokem. Jo, hádáte správně, důvodem nízkých tržeb jsou podle všeho třetí Avengers a dvojka Deadpoola. Co už však nikdo nepřizná, že to zdaleka není jediný důvod, proč snímek v kinech neuspěl.

Každopádně tak, jak to zatím vypadá, pojede filmový vesmír Star Wars podobným směrem i nadále, což znamená, že bychom se v nejbližších letech měli dočkat tří již oznámených filmů a k tomu rovnou dvou nových trilogií, které ovšem nebudou nijak souviset s epizodami I–IX. Tady je přehled chystaných filmů:

1) Epizoda IX

Tady není o čem, ke kormidlu se totiž vrací režisér sedmičky J. J. Abrams, který si napsal vlastní scénář a s trochou štěstí tentokrát nebude následovat mantinelů staré trilogie, ale konečně nám předvede něco nového. Fanoušci touží po epických bitvách, světelných mečích a důstojném uzavření ságy Skywalkerů. J. J. před sebou nemá zrovna jednoduchý úkol, snad se mu ale podaří obnovit víru fanoušků ve Star Wars.

2) Boba Fett

Zatím poslední oznámený film by se měl pro změnu soustředit na postavu proslulého lovce odměn Boba Fetta, kterého si samozřejmě všichni dobře pamatují díky jeho střetu s Hanem Solem ve staré trilogii. Jeho sólovku by měl natočit režisér Logana, James Mangold a vzhledem k bohaté komiksové historii oné postavy věříme, že by z toho mohl být slušný příběh z podsvětí Hvězdných válek.

3) Obi-Wan Kenobi

Jestli novým Star Wars něco chybí, jsou to rozhodně světelné meče. Právě samostatný film Obi-Wana Kenobiho by však tohle mohl napravit, i z toho důvodu je fanoušky vůbec nejžádanější. Děj by měl vyplňovat čas mezi epizodami III a IX, podrobnosti se ale zatím nevědí. Natočit by ho měl Stephen Daldry (Předčítač) a s trochou štěstí se do role vrátí Ewan McGregor. Změnu herce by totiž v tomhle případě fanoušci už nerozdýchali.

4) Nová trilogie Riana Johnsona

Tady už to začíná být o něco méně konkrétní. Krátce před premiérou osmé epizody totiž šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy oznámila, že režisér Rian Johnson (Looper, Epizoda VIII) dostal na starosti napsat a natočit vlastní Star Wars trilogii, která by nijak nesouvisela se stávajícími filmy. Má se tak jednat o něco zcela nového včetně nových postav a světů. Jedná se vlastně o takový autorský bianco šek, se kterým si Johnson může dělat, co se mu zlíbí. Po rozporuplných reakcích na jeho osmou epizodu nicméně spousta lidí pochybuje, že se této trilogie někdy dočkáme.

5) Nová trilogie tvůrců Hry o trůny

Asi nejzajímavější bylo oznámení další nové trilogie (opět nijak související s epizodami I–IX) od tvůrců seriálového hitu Hra o trůny. David Benioff a DB Weiss jsou dlouholetými spolupracovníky a u prezidentky Lucasfilmu si podle spekulací měli vyjednat vlastní trilogii namísto hraného seriálu, který jim byl nabízen. Podobně jako Johnson si mohou vymyslet, cokoliv jen budou chtít, a my jen doufáme, že se třeba inspirují herním Star Wars: The Old Republic a vydají se hezky do dob, kdy se to Jedii a Sithy v galaxii daleko, daleko odsud jenom hemžilo.

Na který z filmů se těšíte nejvíc vy? Dejte vědět v komentářích.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný