27. července 2017 18:34
Adam Vala

4 nejhloupější chyby v příbězích slavných filmů! Věděli jste, že rodiče Harryho Pottera neměli umřít?

Tak tohle si scenáristé za rámeček nedají.

Už jste si při sledování pokračování některého z úspěšných filmů říkali, že vám něco nesedí? Možná jste narazili na díru v příběhu, která při vzájemném porovnání zkrátka nesedí, nefunguje a možná se i popírá. Za tímto účelem pro vás vybíráme čtyři největší přešlapy, u kterých to skoro vypadá, že se sce náristé vykašlali na svou práci a rychle napsali něco, aby měli práci za sebou!

4) ROGUE ONE DĚLÁ ZE SETKÁNÍ LEI A VADERA FRAŠKU

Hvězdné války: Rogue One vysvětlují, jakým způsobem se dostali Rebelové k plánům Hvězdy smrti, aby ji mohli vyhodit do povětří. Film je to poměrně povedený, závěrečná bitva na planetě Scarif i nad ní pompézní, ale samotný závěr opravdu nesedí.

Pravděpodobně jste byli v nerdgastickém opojení, když jste viděli virtuální tvář princezny Lei, faktem ale zůstává, že závěr Rogue One ani trochu neodpovídá začátku celé ságy. Uvážíme-li, že Leia byla přítomna bitvy až do posledních okamžiků a stejně tak byl na místě i Darth Vader, nedává původní začátek smysl. Jak může Leia tvrdit Vaderovi, že je na diplomatické misi, když unikla Vaderovi přímo před očima jen o několik vteřin dříve? Copak on a senzory jeho lodi neviděli Leiu nad Scarifem celou dobu? Ach jo!

3) TONY STARK JE HACKER K NIČEMU

Pamatujete si na scénu, kdy se J.A.R.V.I.S. – virtuální sluha Tonyho Starka – nabourá do centrály agentury S.H.I.E.L.D.? Tony se tak podle prvních Avengerů dostane ke VŠEM informacím, které může S.H.I.E.L.D. nabídnout, vše se ale očividně týká jen tohoto filmu. V Návratu prvního Avengera totiž Stark najednou neví nic, dozvídá se o Hydře, Zimním vojákovi a je celý udivený z letadel, které mohou zničit všechen život na Zemi. Tak je to normální?

2) STROJE Z MATRIXU JSOU MEGA HLOUPÉ

Příběh filmu Matrix je napříč všemi třemi díly také pořádně zmatený. Když vyextrahujeme linku kolem Nea, řekne mu Vědma, že je Vyvoleným a může změnit svět. Posléze ale přijde na to, že i Vědma je stroj a dozví se, že skutečnou odpověď dostane až od Architekta. Tam se však Neo znovu dozvídá, že všechno je lež a začne ona pohádka o tom, že musí zrestartovat Matrix, aby mohli lidé žít.

Vypadá to tedy, že stroje s tímhle počítaly od začátku a není nám příliš jasné, proč vůbec Neo získal všechny své schopnosti. Nestačilo mu prostě říct, že musí obnovit Matrix, jinak všichni zemřou a hotovo? Aha, bez toho by to nebylo roztažené do tří filmů, jasně...

1) RODIČE HARRYHO POTTERA VŮBEC NEMUSELI ZEMŘÍT

Proč umřeli rodiče nejslavnějšího kouzelnického učně na světě? Protože věřili muži, který je zradil. Fajn, tohle je stará známá věc – James a Lilly Potterovi žili v domě, který byl zahalen kouzlem. Všichni, kdo znali lokaci, si na ni záhadně nemohli vzpomenout, což je celkem fajn, schováváte-li se před kouzelnickým Hitlerem. Jenže kouzlo musí mít i strážce tajemství, kterým byl Peter Pettigrew, který už od pohledu vypadá, jako kdyby měl na starost věznici goblinů. Víte ale, že takhle kouzlo nefunguje?

Vše vychází najevo Relikviích smrti, kde jsou Weaslyovic dvojčata Fred a George, kdy první zmiňovaný jasně řekne Harrymu: „Nasadili jsme Fideliovo kouzlo i na tuhle chatrč, strážcem tajemství jsem já.“

Chápete? Strážcem tajemství může být i někdo, kdo na místě pobývá! Někdo, komu člověk věří nejvíc, tedy on sám! V případě Lilly a Jamese to mohl být jeden či druhý a vůbec ne Pettigrew, který informaci prodal Voldemortovi! NEEEEEEEEEEEEE!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný