8. listopadu 2017 15:36

10 největších hitů roku 2017: Co překonalo Thora 3 a Rychle a zběsile 8?

Na co se letos nejvíc chodilo do kina?

Když se řekne hit, nesouvisí to s kvalitou filmu, nýbrž s tím, jak byl úspěšný v kinech. Ano, hodnocení a doporučování je pro diváky mnohem důležitější. Tržby ale určují, co dostane pokračování a jaké filmy se vůbec budou točit, takže rozhodně není dobře je ignorovat.

TADY NAOPAK MÁTE 10 NEJVĚTŠÍCH PROPADÁKŮ ROKU 2017!

Letošní hity do velké míry ovlivňují, na co budete moct jít za dva až tři roky. Pojďme si tedy shrnout ty největší úspěchy, k nimž se do konce roku přidají už jen osmé Star Wars.

1) Kráska a zvíře

tržby: 1,26 miliardy dolarů rozpočet: 160 milionů dolarů

Slavná pohádka s Hermionou v hlavní roli? Jasný recept na disneyovský hit, který letos převálcoval všechno kolem. Úspěch Krásky a zvířete byl jistotou, a právě díky němu nás čekají hrané verze Aladina, Dumba nebo Mulan.

2) Rychle a zběsile 8

tržby: 1,23 miliardy dolarů rozpočet: 250 milionů dolarů

Sedmé Rychle a zběsile vydělalo 1,51 miliardy dolarů, takže si akční série v podstatě pohoršila. Bez Paula Walkera ale bylo stoupání nemožné, a i takhle je z toho parádní druhé místo.

3) Já, padouch 3

tržby: 1,08 miliardy dolarů rozpočet: 80 milionů dolarů

Spin-off s Mimoni loni nasbíral 1,16 miliardy dolarů, takže si žlutí pidižvíci také lehce pohoršili. Při mrzkém rozpočtu 80 milionů to je ale detail - Já, padouch je pořád neuvěřitelný hit a Mimoni tu s námi budou ještě desítky let.

4) Spider-Man: Homecoming

tržby: 897 milionů dolarů rozpočet: 175 milionů dolarů

Návrat Spider-Mana k Marvelu se vyplatil. Sice nepadla miliarda, takže jí má Tony Stark na kontě jen čtyřikrát (Avengers, Iron Man 3, Avengers 2, Kapitán Amerika 3), Homecoming je ale druhým nejúspěšnějším z šesti pavoučích filmů. Víc urval jen Spider-Man 3 (890 milionů), na kterého se však nevzpomíná zrovna hezky.

5) Strážci Galaxie Vol. 2

tržby: 863 milionů dolarů rozpočet: 200 milionů dolarů

Star-Lordova parta minule vydělala 773 milionů dolarů, takže tu máme krásný nárůst a úspěch na všech frontách. A vzhledem k tomu, že ji příště uvidíme po boku Avengers, by Strážci Galaxie Vol. 3 mohli pokořit i miliardu!

6) Wonder Woman

tržby: 821 milionů dolarů rozpočet: 149 milionů dolarů

Wonder Woman nevydělala tolik jako Batman vs. Superman (873 milionů dolarů), stála však o 100 milionů méně a nadchla kritiky i diváky. Pro DC se tak jedná o velkolepý triumf, který se už za týden pokusí zopakovat týmovka Justice League. Ta má ale rozpočet 300 milionů a úplně jiné cíle, takže se tolik oslavovat zřejmě nebude.

7) To

tržby: 667 milionů dolarů rozpočet: 35 milionů dolarů

Pokud bychom hleděli čistě na výdělečnost vzhledem k rozpočtu, je letošním finančním králem To. Horor s klaunem Pennywisem trefil jackpot, a jak možná víte, v září 2019 nás čeká ještě ambicióznější dvojka.

8) Logan: Wolverine

tržby: 616 milionů dolarů rozpočet: 97 milionů dolarů

První Wolverineova sólovka vydělala 373 milionů dolarů a druhá 414 milionů, takže je finále celé trilogie nádhernou trefou do černého. A vzhledem k tomu, že mělo nejnižší rozpočet, drsný eRkový rating a patří mezi nejlepší filmy roku, je absolutní povinnost před ním smeknout!

9) Dunkerk

tržby: 524 milionů dolarů rozpočet: 100 milionů dolarů

Dunkerk není takovým megahitem jako Počátek (825 milionů dolarů) nebo Interstellar (675 milionů). Určitě vás ale potěší, že se jedná o nejvýdělečnější válečný film všech dob, takže je Christopher Nolan znovu králem!

10) Thor: Ragnarok

tržby: zatím 439 milionů dolarů rozpočet: 180 milionů dolarů

Třetí Thor je až na desátém místě proto, že šel teprve do kin. Reálně mu "hrozí" výdělky 800-900 milionů dolarů, takže se ocitne někde mezi Spider-Manem, Strážci Galaxie a Wonder Woman. Znamená to Thora 4? Kdepak, Marvel svoje série uzavírá trojkou. Jak ale dobře víte, Avengers 3 a 4 se bez boha hromu rozhodně neobejdou!

Viděli jste všechny letošní megahity? Nebo vám některý ještě chybí? Dejte vědět v komentářích!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný