2. prosince 2019 22:04
Michael Pšenák

Známe složení české reprezentace na MS v Soulu

Mistrovství světa v počítačových hrách, pořádané Mezinárodní esportovou federací (IESF), se bude konat od 12. prosince v jihokorejském Soulu. Česká republika bude soutěžit v populární MOBA hře Dota 2, v turnaji nebudou chybět ani Slováci.

Reprezentace byla vybírána ve spolupráci s Českou asociací esportu (ČAeS) a komunitou hráčů. Nakonec se jako nejlepší volba ukázal tým Inaequalis, který má na české scéně mnohaletou tradici. Určitě si řada z vás pokládá otázku, proč nebyli vybraní Hippomaniacs, dnes působící pod názvem SworDDark. Ti odmítli účast na turnaji z prostého důvodu, a to kvůli konání kvalifikace na ve světovém měřítku prestižnější turnaj WESG.

Nejznámějším reprezentantem českého výběru je Adam "Ade" Koníček. Je to jeden z nejlepších českých offlinkářů, který si zahrál například na evropském finále WESG 2017 s týmem Game-Life Balance. Často se rovněž zapojuje do komunitních aktivit, jako byl například Katowice HUB, kde působil jako analytik.

Sestava české Dota 2 reprezentace:

Pavel "Mambos" Beneš Tomáš "Jojka" Medvec Adam "Ade" Koníček Filip "Filminy" Komín Erik "Tsuky" Cendelín

Kapitán českého národního týmu Jojka se k výpravě do Jižní Koreje a hájení českých barev vyjádřil takto:

„Reprezentovat svoji zemi je určitě velká čest pro každého hráče. Očekávám velmi zajímavý turnaj, protože hra Dota 2 právě podstoupila velkou aktualizaci. Diváci se tak mohou těšit na netradiční taktiky a na nové předměty v pozdních fázích hry, které vypadají opravdu bláznivě. Náš tým se pokusí hrát kreativní strategie, se kterými se nám, doufám, podaří probojovat až do závěrečných zápasů o titul mistra světa.“

Partnery celé akce jsou společnosti Samsung a NVIDIA. Samsung se v českém esportu angažuje dlouhodobě, jako příklad uveďme podporu BYOC LAN párty PLAYzone Challenge nebo Mistrovství České republiky v mobilních hrách. Michael Jurič jako Key Account Manager ve společnosti Samsung prohlásil následující:

„Protože naší doménou jsou herní monitory, tak bych rád české reprezentaci popřál, ať jim ve hrách neuteče žádný detail a vždy mají přehled o situaci. Divákům zase přeji, aby si u obrazovek užili mnoho dramatických momentů se šťastným koncem a uviděli svůj tým až ve finále.“

NVIDIA pomáhá růst českému esportu mimo jiné díky spolupráci s Českou asociací esportu při výběru hráčů do Síně slávy česko-slovenského esportu. K české výpravě se vyjádřil i marketingový ředitel NVIDIA Jan Pořízka:

„Jsem vášnivý fanoušek a fandím českému týmu při jakékoli příležitosti, ať už jde o biatlon, nebo o curling. I proto jsem moc rád, že můžeme pomoci v cestě našeho týmu na Mistrovství světa, a všichni čeští fanoušci tak budou mít o důvod víc ho sledovat.“

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný