14. dubna 2019 20:26
Michael Pšenák

Titul z BLAST Pro Miami si odnáší FaZe Clan

Tato sobota přinesla další turnaj z BLAST Pro Series a o překvapení tentokrát nebyla nouze! Souboj v Miami totiž přinesl nečekané selhání Astralis.

Neotřelý herní formát a nejlepší týmy současnosti, přesně to jsme jako vždy mohli tuto sobotu sledovat na dalším turnaji z BLAST Pro Series, tentokrát hraném v slunném Miami. Na Floridu přijeli Astralis, MIBR, Cloud9, FaZe Clan, Natus Vincere a Team Liquid a tyto celky byly na úvod již klasicky rozděleny do jedné velké skupiny hrané stylem BO1 Round Robin, ze které čekal postup dále jen na nejlepší dvojici. Všechny tři zápasy odehrávající se ve stejnou dobu navíc byly, stejně jako na jiných turnajích z BLAST Pro Series, hrány na stage najednou a turnaj zkrátka sliboval náramnou podívánou!

První kolo nepřineslo nic moc zajímavého, roli favorita stvrdili ve svém souboji s MIBR Na'Vi a to samé zvládli i Astralis proti C9 a Team Liquid proti FaZe Clan. Celkem dle očekávání se vyvíjelo i druhé kolo skupinové části, Astralis, tentokrát hrající se s1mplem a spol., opět potvrdili svoji formu, Team Liquid v souboji dvou domácích týmů zvládli porazit Cloud9 a vyrovnaný souboj mezi MIBR a FaZe skončil remízou. BLAST Pro Miami zatím vypadalo jako každý jiný turnaj v poslední době, ze kterého se zlatem opět odejdou Astralis, ve třetím kole ale přišlo něco prakticky nemyslitelného.

Team Liquid si nejprve zvládli dle očekávání připsat třetí výhru (nyní na ně nestačili Natus Vincere), překvapit proti FaZe pak nezvládli ani Cloud9, obří překvapení ale přinesl zápas mezi MIBR a Astralis. Brazilský celek totiž Dány nejen porazil, na Overpassu jim navíc ještě darovali jen dvě kola! A Astralis se z tohoto selhání nevzpamatovali ani v kole číslo čtyři. V něm sice svedli vyrovnaný souboj s TL, na jeho konci ale stála se třemi body banda z USA. Po té, co si MIBR i FaZe připsali výhru, bylo jasné, že parta kolem snipera dev1ce nebude mít cestu do grandfinále jednoduchou. A i když šance stále žila, Astralis jí využít nedokázali. Nad jejich síly totiž byli i hráči FaZe Clan a po té, co Team Liquid porazili MIBR, bylo jasné, že roster kolem švédského IGL Goldena vyzvou v posledním zápase turnaje právě GuardiaN a spol.

Smutnit ale nemuseli ani MIBR, ti už jako tradičně vyhráli vstupenku do Pro Standoff, tedy souboje, který probíhá na každém turnaji z BLAST Pro Series. Třetí celek ze skupiny si v něm vždy vybere jeden z níže umístěních týmů, se kterým pak svede sérii pěti 1v1 aim soubojů. MIBR pokračovali v tradici a vyzvali domácí tým, v tomto případě tedy Cloud9. Ze strany C9 ale zvládl svůj zápas vyhrát jen RUSH, který si poradil s felpsem, a 20 000 dolarů šlo tedy k Brazilcům. A z turnaje zbývalo už jen grandfinále, ve kterém nedokázal Team Liquid navázat na svoji krasojízdu ze skupinové části. FaZe si s nimi poradili na dvou mapách a po dlouhé době si tedy GuardiaN a spol. odnášejí domů zlato!

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný