15. listopadu 2020 23:06
Michael Pšenák

Představení účastníků MČR 2020 v PUBG: Potvrdí obhájci z Entropiq roli favorita?

Pokud se zeptáte naprosto kohokoliv, kdo je největší favorit třetího ročníku Vodafone MČR v PUBG, tak vám neřekne žádné jiné jméno než Entropiq. Tři obhájci prvenství, posílení o Nowikka, budou chtít navázat na první titul pro letos založenou organizaci, který už zaznamenal En1gma ve hře Hearthstone. Předpoklady na to mají totiž nejvyšší.

Hawki, Double, RedgieBeardo a Kejdoran se v roce 2019 stali českými mistry v barvách eXtatus, když po zpackaném úvodu předvedli parádní výkony, které završili zvládnutou napínavou koncovkou. Letošek započali ve stejném složení, jen pod křídly organizace Entropiq, která je hned při svém založení zlanařila. Velká změna však byla oznámena 1. května, když se s týmem rozloučil Kejdoran a přišel Nowikk. Kejdoran měl podle prvních informací přejít na VALORANT, ale o té doby o něm nebylo slyšet. V tu dobu už za týmem stál trenér, kterým se stal zkušený Kanaďan PistolaTime. Hawki a spol. se na domácí scéně mohou jako jediní pyšnit profesionálním zázemím a možnost plnohodnotného kouče, který dříve hrál nejvyšší americkou ligu, je dalším velkým plusem.

Vedle zkušeností kanadského trenéra ale mohou bohatě čerpat i z těch vlastních. Možná nejdůležitějším prvkem jejich pasování do role velkého favorita je množství odehraných zápasů proti elitní evropské konkurenci. Pokud nebudeme počítat rozpadlou původní sestavu Inside Games, tak Entropiq jsou za celý rok jediní, kdo získal MČR body za umístění na velkých zahraničních turnajích. Ještě podstatnější je ale to, že díky kolování v evropském ekosystému mají tu možnost pravidelně scrimovat s nejlepšími týmy, a mají tak zažitou hru na nejvyšší úrovni. Mohli byste namítnout, že když potom "klesnou" na úroveň české ligy, tak se jim očekávání od vysoké kvality mohou naopak vymstít, ale i přesto se evropské zkušenosti dají označit za jeden z klíčových prvků hry Entropiq.

Co se týče domácí scény, tak za celoroční kvalifikační cyklus na Vodafone MČR 2020 se zúčastnili 17 týdenních turnajů a vynechali jich pouze 7, povětšinou kvůli důležitějším kláním v zahraničí. V řadových turnajích se slabšími lobby dokázali pravidelně dominovat a ze 17 případů pouze čtyřikrát byli mimo TOP 5 pořadí turnaje. V průměru pak vyhráli každý čtvrtý turnaj, což je skoro až neuvěřitelná konzistence, která jen hovoří o síle Entropiq. Když se ale podíváme na finále měsíčních sériích, tak tam z osmi případů chyběli dvakrát. Ze šesti účastí na finále skončili třikrát 1. nebo 2., a třikrát potom 8. nebo 9. Konzistence je to vskutku zajímavá a musel by se stát opravdový zázrak, aby na MČR nebyli v horní polovině tabulky. O mnoho překvapující je ale informace, že hned čtyři týmy (IG, VIK, EP, GRS) za celý rok nasbíraly v součtu finále více bodů než Entropiq. V průměru na jedno finále pak lepší skóre zaznamenali pouze Inside Games, kteří ale v průběhu roku měnili složení. Poprvé se tak dostáváme k pevně danému faktu, podle kterého by Entropiq zas tak jednoznačný favorit být nemuseli.

Velká škoda je především ta, že se kvůli kolizi se zahraničním turnajem nemohli Entropiq zúčastnit posledního sériového finále, které se odehrálo před měsícem. Na srpnovém finále totiž skončili druzí a v měsíci září dokonce triumfovali, vedle čehož ze čtyř klasických MČR Squad Series posbírali dvě první, jedno druhé a jedno třetí místo. Forma v posledním období sezóny se zdá být na správném místě, což budou chtít potvrdit 22. listopadu ve finále série od Grunexu, které je považováno za závěrečnou prověrku před MČR. Pokud se však budeme bavit o sérii minulé, tak tam před čtrnácti dny Entropiq zvítězili se ziskem 74 bodů za 6 her. Do TOP 5 se pak dostali Inside Games, Eclot Gaming i Vikingekrig, což jsou dle odhadů tři největších konkurenti Entropiq. Poslední relevantní srovnání proběhlo tento pátek, kdy Entropiq ovládli regionální finále Odyssey League. Kromě nich tam ale konzistenci potvrdili také Inside Games, na které si budou muset na MČR dávat zřejmě největší pozor, jak jsme již rozebírali v preview. Důležité jsou pro Entropiq také nejvyšší počty killů, což je jasný vzkaz směrem k rivalům.

Závěr je poměrně snadný. Entropiq jsou domácí špičkou víceméně v jakémkoliv spektru, které vás jen napadne. Možná se nějaká odchylka najde, ale není jich mnoho, přece jenom, nejsou to roboti a stále hrajeme PUBG. Své kvality ale potvrzují dlouhodobě a není to o žádné jednorázové formě. Valná většina týmů bude věřit především v jejich zaváhání, my ale věříme, že se mezi konkurenty najdou tací, kteří budou schopni se vyrovnat nejlepším Entropiq, jaké známe. Turnaj s jednostrannou dominancí nechce vidět nikdo kromě Entropiq samotných, takže věříme, že PUBG samotné nám naservíruje rozlučkovou show s letošní sezónou v té nejkrásnější podobě.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný