19. října 2020 19:23
Michael Pšenák

Play-off CEE Champions startuje v sobotu, pojďme si nastínit šance česko-slovenských zástupců

CEE Champions se dostává do fáze play-off a naše scéna má, jako ta dosud nejúspěšnější, stále ve hře všechny čtyři své zástupce. Vše se odehraje v sobotu a neděli, kdy se začíná vždy v 17:00, pojďme si tedy nyní vyřazovací souboje rozebrat.

Nejpříjemnějším překvapením skupinové fáze jsou Eclot Gaming, kteří navázali na svou formu z domácích turnajů a svědomitě si počínali i proti mezinárodní konkurenci. Zejména jejich výhra nad Budapest Five je opravdu cenná. „Verím tomu, že TOP 4 tam od niekoho z chalanov padne a bol by som rád, keby sme to my, alebo niekto z CZ/SK vyhral,“ zůstává stále při zemi Adam 'ZEDc' Bartko, kterého minulý týden vyzpovídala red.

Rozhovor přinesl PLAYzone.cz také s Dominikem 'Fraged' Herzem z kádru druhého českého vítěze jedné ze skupin, ačkoliv Sampi se s konkurencí prali o něco více. „Jsem schopný zahrát bez chyb a stejně tak nadělat v zápase tolik chyb, že by mi nestačily prsty na rukou a nohou dohromady. Celkově jsme nekonzistentní, to je pravda, ale ne úplně všichni,“ dodal Fraged k aktuální formě. V play-off ale spolu s nimi máme také SINNERS a eSubu.

Když půjdeme v pavouku postupně, tak jako první v něm najdeme SINNERS, nejžhavější české želízko v ohni. Domácí jednička si v ESEA Advanced s předstihem zajistila jistotu play-off, takže do stejné fáze CEE Champions půjde v dobrém rozpoložení. Budapest Five ale budou dobrou zkouškou na úvod, protože jde o tým, který je nad SINNERS o 23 pozic výše ve světovém žebříčku. Tento zápas je čeká v sobotu od 17:00 a sledovat jej budete moci na našem oficiálním streamu. Pokud se jim podaří postoupit do čtvrtfinále, tak tam na ně po předehrávce čekají srbští Level Up esports, kteří porazili Tenerife Titans 2:1. Papírově však jde o nejslabšího vítěze skupiny.

Ostatní zápasy našich zástupců se v sobotu odehrají od 20:00, tak pojďme uzavřít levou stranu pavouka, kde najdeme Eclot Gaming. Jejich souboj proti bývalému týmu CR4ZY bude opravdu zajímavý a přinese vám jej oficiální anglický stream. Project X ve skupině podlehli pouze litevským grazhtas, jinak se jejich skupina B dá považovat za nejsilnější a postup až ze čtvrtého místa příliš neznamená. Stále jde o ale světový tým číslo 122, což je o 40 příček níže než ECLOT, kteří jsou v aktuálním HLTV žebříčku nejlepším česko-slovenským celkem. V případě postupu do čtvrtfinále by LESGEDI ani GamerS1337 neměli být o tolik lepším sokem než Project X.

Ve třetí části pavouka najdeme českou vlajkou hned u dvou týmů, v osmifinále se totiž dočkáme derby! Sampi sice svou skupinu vyhráli, ale vzhledem ke klíči pavouka se hned na úvod play-off utkají s eSubou, která kvůli deciderům skončila čtvrtá. Tyto dva týmy se za poslední dobu potkaly například v semifinále 1. Tipsport COOL ligy, kde jsme byli svědky nervy drásajícího boje na třech mapách. Předzápasové odhady ale mohou být dosti vyrovnané, o čemž se můžete sami přesvědčit v sobotu od 20 hodin na streamu. Vítěz našeho derby se utká s vítězem toho litevského, což bude také velmi těžký zápas, protože grazhtas hráli ve skupině parádně.

Celý bracket uzavírá jediná část bez našeho zástupce, nicméně se nebojíme říci, že z osmifinálového dua Wolsung, FATE Esports klidně může vzejít šampion celého turnaje. Wolsung jsou vítězem těžké skupiny B a FATE šli do play-off až ze čtvrtého místa jen z důvodu kolize dvou turnajů a nenastoupení do prvního kola. Pokud je vám však více než 18 let a zajímáte se o sázení, tak se jistě zaměříte především na zápasy našich týmů.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný