30. března 2019 23:00
Michael Pšenák

Ostrava Championship ve StarCraft II ovládl BlueCheese

Ti nejlepší domácí hráči StarCraftu se dnes sešli v herním klubu Black Lotus Gamers, kde se utkali o titul mistra Ostravy! Jak jejich klání probíhalo?

StarCraft II už sice dávno není nejmladší, svoji komunitu se ale drží a na esport scéně patří stále k předním titulům. V Česku sice větší turnaje moc často nenajdeme, když už se ale něco děje, stojí to za to! A přesně jedna taková akce probíhala celý dnešek v ostravském herním klubu Black Lotus Gamers – turnaj Ostrava Championship totiž přivítal nejen 21 nejlepších domácích hráčů, ale také dva Poláky a jednoho Rusa.

Tito hráči byli na úvod rozděleni do osmi skupin, ze kterých čekal na vítěz postup přímo do čtvrtfinále. Všichni zbylí hráči pak ještě museli zabojovat v jednom zápase navíc a pak už začalo opravdové play-off. V něm svoji dominanci potvrdila legenda české a slovenské StarCraft scény, Bluecheese, který si bez jediného zaváhání došel až do grandfinále. V něm na něj čekal Korty, který se sice ve vyřazovacích soubojích ukázal ve skvělém světle, proti rozjeté slovenské mašině ale zkrátka neměl šanci. Bluecheese potvrdil očekávání i ve finále a po výhře 3:1 si domů odnáší zlato!

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný