16. března 2019 21:56
Michael Pšenák

Nová Hearthstone expanze ponese název Rise of Shadows

První karty, nové i vracející se mechaniky a samotný název blížícího se rozšíření do hry Hearthstone byly odhaleny.

Duben se blíží a s ním čeká na hráče Hearthstone snad nejpodstatnější událost roku. Měnit se totiž budou herní roky, což s sebou přinese nejen rotaci starých setů a některých dalších karet (více infa o samotném příchodu Roku draka si můžete přečíst zde), ale samozřejmě také novou expanzi, která ponese název Rise of Shadows. A na co se v ní můžeme těšit? V celém rozšířením půjde o souboj mezi League of Evil (Priest, Rogue, Shaman, Warrior a Warlock) a skupinou Dalaran Defenders (Mage, Druid, Hunter a Paladin).

Jaké rozdíly mimo příběhu budou mezi těmito dvěma skupinami, zatím moc jasné není, raději se tedy podíváme na nové herní mechaniky. Jako první lze zmínit tzv. Schemes, tedy karty, které sice na začátku moc silně nevypadají, jenže každé kolo, co je budete mít v ruce, se jejich efekt zlepší. Druhou novou mechanikou jsou Lackeys, což je vlastně pětice 1/1 minionů za jednu manu. Získat půjdou jen za použití jiné karty a jejich síla bude spočítavat v zajímavém Battlecry efektu. Všechny Lackeye si můžete prohlédnout na obrázku nahoře.

Poslední novou mechanikou je pak keyword Twinspell. Karty, které jím budou označeny, vám při zahrání dají do ruky svoji kopii, tentokrát už ale bez samotného Twinspellu. Do hry se pak Blizzard rozhodl přidat ještě jednu věc, tentokrát už jde ale o něco, co dobře známe. Comeback totiž zažijí Forbidenn spelly, tedy kouzla, která sice v základu nestojí nic, při zahrání ale spotřebují všechnu vaši manu a právě dle toho, kolik ji vzaly, se pak bude odvíjet síla jejich jinak neměnného efektu.

A tím posledním, co bylo představeno rovnou spolu s expanzí, jsou nové kartičky. Těch bohužel již klasicky nebylo ukázáno mnoho, z 135, které expanze Rise of Shadows dohromady přinese, jich Blizzard ihned odhalil jen osm, které můžete vidět výše. Jedna navíc pak byla ukázana hned den po odhalení samotné expanze, o zbytku ale zatím žádné info nemáme.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný