4. srpna 2016 15:56

Největší e-sports turnaj je ZDE! Proč ho musíte vidět?

Největší herní turnaj začíná! The International 2016 od společnosti Valve přináší ty nejlepší DOTA2 týmy na jedno místo!

Každoroční mistrovství světa ve hře DOTA2 dnes začíná svou hlavní částí! Již pátý ročník dokonce nabídne i rekordní částku pro vítěze turnaje. Vůbec poprvé v historii se totiž celková částka pro týmy vyhoupla na 19 milionů dolarů! Prima COOL vám pak od čtvrtka 11. srpna přinese kompletní nabídku zápasu na našem Twitch kanále! Proč tento turnaj sledovat?

1) Největší cena pro vítěze! The International je známý po celém světě několika důvody. Jedním z nejhlavnějších faktů je ten, že se vždy hraje o astronomickou částku. I letos jsme se dočkali překonání rekordu v celé historii e-sports turnajů. Valve společně s fanoušky (ti si kupují Battle Passy, ze kterých jde část peněz právě do celkového prizepoolu) vybralo přes 19 milionů dolarů! Jen vítěz si odnese přes 8 milionu dolarů! Hráči, kteří turnaj vyhrají, tak získají přes 41 500 000 korun!

2) Nejkrásnější cena pro vítěze Každý turnaj má svou trofej. NHL Stanley Cup, česká extraliga Masarykův pohár, dokonce i Re-play má své vlastní ceny! No a The International tu svou vybral přímo ze hry. Aegis of the Immortal je asi ta nejkrásnější cena pro vítěze kteréhokoliv herního turnaje jste mohli vidět. Ve hře vždy tento '"item" vypadne vždy, když je zabit hrdina Roshan a tomu, kdo jej sebere přidá extra životy. V řecké mytologii byl Aegis štít, lemovaný hady a s hlavou Medúzy uprostřed a patřil bohu Zeusovi.

3) Nejlepší DOTA 2 hráči světa Jste fanouškem LoLka, ale už vás nebaví hrát proti nabušeným soupeřům v nevyrovnaném Matchmakingu? Chcete se dostat do podvědomí jedné z nejstarších herních komunit na světě? Pak začněte sledovat DOTA-u, kde si to proti sobě pravidelně rozdávají Amíci s Čínou! Tahle hra má koule, hrají ji hráči po celém světě a nikde jinde neuvidíte tak skvělou multikulturní řežbu. Švédové hrají s Dány, Američané s Němci nebo Filipínci se Singapurci a Japonci. Tohle všechno můžete sledovat během týdenní řežby šestnácti kvalifikovaných týmů!

4) Silné příběhy Tak jako každý e-sports turnaj, i zde se tradičně píše silný příběh. V loni se podařilo skrz tradiční asijskou invazi dostat se do finále americké sestavě Evil Geniuses, kteří v infarktovém finále porazili čínský tým CDEC Gaming. Letos se tak trochu očekává, že na vrchol vystoupají buď obhájci titulu, tým OG nebo Team Secret. Komu fandíte vy? Vsázet si na zápasy DOTA2 turnaje můžete na stránkách Tipsport.cz!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný