15. ledna 2019 19:30
Michael Pšenák

Místo před TOP 5 končí v žebříčku dvaceti nejlepších hráčů CS:GO NAF z Team Liquid

Odhalování TOP 20 hráčů roku 2018 se blíží ke konci, těsně před TOP 5 končí kanadský střelec Keith "NAF" Markovic.

Leden už je skoro v druhé polovině a ke konci se tedy blíží také odhalování členů žebříčku dvaceti nejlepších! Na šesté místo umístila redakce HLTV.org druhého hráče Team Liquid v TOP 20, Keitha "NAF" Markovice. Ten do Liquid přešel teprve vloni, rok, za který se dočkal zaslouženého uznání, začínal ještě v Renegades.

Právě NAF byl ale nakonec spolu se svým krajanem Twistzzem (ten se v tomto žebříčku umístil na 12. místě) tím, co má na povedeném roku pro Team Liquid největší podíl. Důkaz? Co se týče velkých eventů, kanadský hráč měl čtvrté největší ADR (83.9), dařilo se mu i co se vyhraných clutchů týče (59) a skvělý byl samozřejmě i rating – ten se zastavil na hodnotě 1.17.

To, že na velkých turnajích zářil, dokazuje i to, že získal krásných devět EVP ocenění (mj. třeba z finále osmé sezóny EPL). Do TOP 5 se dle HLTV.org nedostal především proto, že hráči umístění nad ním (dle všeho to vypadá, že to bude pětka electronic, s1mple, dev1ce, dupreeh a NiKo) měli lepší konzistenci a to především v grandfinále.

Z dvaceti map, které v soubojích o zlato NAF odehrál, měl totiž tento kanadský střelec průměrný rating jen 0.99. Šesté místo je tedy podle nás zkrátka naprosto zasloužené. Co si myslíte vy?

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný