11. listopadu 2018 08:39
Michael Pšenák

MČR 2018 v CS:GO: Gunrunners berou zlato

Úderem páteční deváté hodiny začíná vrchol letošní sezóny, jež ukáže, které týmy skutečně patří mezi ty nejlepší. Začíná totiž Mistrovství České republiky v počítačových hrách.

UPDATE – grandfinále: Gunrunners si poradili s eSubou 16:10 na mapě Inferno a 16:13 na mapě Train a získávají titul Mistrů České republiky ve hře CS:GO! Pro frozena, queztona a Dev7la je to již čtvrtý titul v řadě, což dokázali jako první v novodobé historii. Cenu pro Sharkoon MVP turnaje si zaslouženě stejně jako loni odnáší Frozen.

UPDATE – o 3. místo: V dopoledním zápase o třetí místo poráží vítězí tým Trust.Universe a bere bronz! Universe zvítězili na mapách Cache a Overpass shodně 16:10, díky čemuž si pohodlně pohlídali vítězství v tomto zápase. Teď bude zbývá pouze zlatý hřeb celého víkendového programu, grandfinále mezi eSubou a Gunrunners.AOC.

UPDATE – 2. semifinále: Závěrečný zápas sobotního dění byl jednoznačnou věcí pro největšího favorita celého turnaje. Gunrunners.AOC nedovolili uhrát Trust.Universe na jejich picku více než pět bodů a po Infernu se stejná situace opakovala i na Mirage. Po eSubě jsme tak krátce před jedenáctou hodinou večerní poznali druhého finalistu. Trojice obhájců titulu z GRS se tak po roce ve finále opět utká s eSubou. Budeme svědky napínavého duelu jako před rokem? Zapomínat nemůžeme ani na premiéru zápasu o třetí místo, který v neděli proběhne na sekundárním streamu.

UPDATE – 1. semifinále: Za námi je první semifinálový zápas a my tak známe prvního finalistu letošního MČR ve hře CS:GO. Očekával se velmi vyrovnaný zápas, což se také potvrdilo. Jako první přišla na řadu mapa Dust 2, kde o svých kvalitách přesvědčili hráči eSuby, kteří si připsali vítězství 16:12. Na mapě Overpass však eSuba tahala za kratší konec provazu a Team Brute po jednoznačné výhře 16:4 vyrovnal sérii. Podobně se vyvíjel i stav mapy Nuke, kde Brute po první polovině vedli 10:5, avšak za CT stranu předvedla eSuba výborný comeback a vítězstvím 16:13 první semifinálový zápas uzavřela. Prvního postupujícího do finále tedy známe, toho dalšího se dozvíme dnes večer, kdy se odehraje semifinále mezi Trust.Universe a Gunrunners.AOC.

UPDATE – pátek: Úvodní den přinesl spoustu zápasů i řadu zápletek již ve skupinové fázi. Ve skupině A byl nejsuverénnější tým eSuba, který sice musel zápas proti eEriness dotahovat pouze k remíze, se zbytkem soupeřů si však poradil a zamířil přímo do semifinále. Na druhé místo se závěrečnou výhrou proti eEriness vyšvihl Team Gravity, kterému přišly vhod remízy ostatních soupeřů, jako například třetího Teamu Brute, který postup na úkor eEriness zachránil comebackem proti ECLOT a remízu mu stačila ke konečnému třetímu místo.

Druhá skupina byla papírově silnější a světě div se, ani tady nebylo do poslední chvíle rozhodnuto o postupujících. To vše kromě prvních dvou příček, které si pro sebe uzmulo trio loňských šampionů, dnes hájících barvy Gunrunners, spolu s VENI VIDI VICI. Jejich vzájemný zápas o přímý postup do semifinále zvládli po comebacku ze stavu 3:12 hráči GRS. V boji o třetí místo sice na závěr dění Universe prohráli s posledními eXtatus, ale na pořadí se nic nezměnilo a do mezi šest nejlepších se na úkor EXT a FerrariPeek dostali.

Ještě v pátek večer byly však na programu ještě čtvrtfinálové zápasy, které doplnily složení bojů o medaile. Nejprve se druhý tým skupiny B, VENI VIDI VICI, utkal s Teamem Brute. VVV zvládli sebrat soupeřův pick, ale Brute se nevzdali a dokázali suverénní hrou a řadou clutchů otočit sérii a postoupit do semifinále proti eSubě. Až po půlnoci se dohrávalo poslední dění, kde podobně jako v prvním čtvrtfinále uspěl tým ze třetího místa skupiny. Universe si na stage a hlavním streamu poradili s Gravity a v semifinále je čekají obhájci titulu z Gunrunners.

Harmonogram play-off:

  • Pátek 18:30 – VENI VIDI VICI vs. Team Brute XPG – 1:2
  • Pátek 22:00 – Team Gravity vs. Trust.Universe – 0:2
  • Sobota 13:00 – eSuba vs.Team Brute XPG – 2:1
  • Sobota 20:00 – Gunrunners.AOC vs. Trust.Universe – 2:0
  • Neděle 11:00 – Team Brute XPG vs. Trust.Universe 0:2
  • Neděle 15:30 – eSuba vs. Gunrunners.AOC 0:2

Páteční ráno vypuknou na Brněnském výstavišti boje, které rozhodnou o tom, kdo v neděli zvedne nad hlavu pohár a stane se novým Mistrem České republiky ve hře Counter-Strike: Global Offensive. Po téměř roce usilovného sbírání MČR bodů a hraní turnajů kvalifikačního cyklu známe kompletní desítku týmů, které se utkají o titul a také prize pool celkem 115 000 Kč.

Formát turnaje je jednoduchý. Týmy jsou nasazeny do dvou skupin, ve kterých se utkají formátem každý s každým na jedné mapě. Nejlepší tým ze skupiny postoupí rovnou do semifinále, zatímco týmy na druhém a třetím místě míří do čtvrtfinále. Celé play-off se již odehraje na tři mapy a nebude chybět ani zápas o třetí místo.

Fanoušci CS:GO se v průběhu celého víkendu nemusejí orientovat na různé streamy, od pátku až do neděle poběží kompletní CS:GO přenosy vybraných zápasů výhradně na Twitch kanále /playzonecz. Mistrovským kláním vás v roli moderátora provede Zdeněk "Rader" Princ, komentování se ujme ostřílená čtveřice Dev1, DeeThane, Lelek a shadye a v roli analytiků se představí Striker a blade.

Rozdělení prize poolu:

  • 1. místo: 65 000 Kč
  • 2. místo: 30 000 Kč
  • 3. místo: 15 000 Kč
  • 4. místo: 5 000 Kč

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný