2. listopadu 2021 20:24
karin@dietiova.cz

Jaké jsou ty nejlepší mobilní hry na poli esportu? Tady je výběr TOP 5 z nich

Mobilní hry a esport v nich je jedním z těch odvětví, které se tady v Evropě a v západním světě ještě stále pouze rozjíždí. Ovšem například v Asii jsou mobilní hry v některých zemích populárnější než ty počítačové. Důvodem k tomu jsou odlišné životní styly na různých kontinentech. Život v Asii je daleko rychlejší a svižnější, takže se hry do kapsy hodí mnohem více než ty, ke kterým si člověk musí najít čas si sednout.

Každé odvětví esportu se neustále vyvíjí a hry jako takové se stále posouvají blíže k hranicím reálných sportů. Ovšem mobilní hry jsou na tom trochu jinak a celkově jejich esportová scéna není zas tak stará, jako ta počítačová. U nás na PLAYzone díky společnosti Samsung, která je ve světě mobilů doslova jako doma, každým rokem pořádáme turnaje v nejoblíbenějších titulech na domácí scéně, přičemž vyvrcholením každé sezony je samotné Samsung Mistrovství ČR v mobilních hrách. Dnes se ale podíváme na TOP 5 her, které se v celém světě pohybují na poli esportu. Jedná se o náš výběr, a pokud byste něco změnili, tak nám to rozhodně dejte vědět! Na závěr jsme přidali i tip z redakce, který vám ve světě kompetitivních mobilních her poradí.

Mobile Legends: Bang Bang

Jako první začneme u takové klasiky, kterou jsme si asi každý někdy minimálně ze zvědavosti nainstalovali na své telefony. Mobile Legends i přes své problémy a konkurenci s League of Legends a Wild Riftem udržuje svůj standard a speciálně statistiky z posledních let ukazují, jak moc je tato hra populární. Na zápas Mobile Legends: Bang Bang Professional League (MPL), se najednou dívalo 1 721 912 diváků. Detailně jsme se k této kuriozitě vyjadřovali už v minulém článku.

Clash Royale

Dalším populárním titulem na poli esportu je Clash Royale, který se letos ve světě i u nás teprve dočká svých hlavních turnajů, ale bohužel musíme říci, že dlouhodobě to s touto hrou mimo naši republiku nevypadá dobře. Oproti prvnímu Mistrovství světa v roce 2018 sledovanost klesla o více než polovinu a minulý rok v zimě se MS dočkalo pouhých 112 578 diváků. Dokáže se ještě sledovanost s posledními turnaji tohoto roku zvednout?

League of Legends: Wild Rift

Nyní se už dostáváme do velice atraktivních částí mobilního esportu. Wild Rift je tu s námi sotva rok, ale už teď můžeme vidět potenciál tohoto titulu. V rukou společnosti Riot Games hra jenom roste a s první Origin Series přichází jako přímá konkurence Mobile Legends: Bang Bang. Sice WR čeká ještě dlouhá cesta, ale například u nás od začátku tohoto roku vzniká scéna za přítomnosti Samsung MČR Series, která pomáhá vychovat talenty pro budoucnost. Za první úspěch se dá brát umístění eSuby v TOP 16 týmech první Origin Series.

Brawl Stars

Další hrou, o jejíž scénu se staráme u nás doma, je Brawl Stars. Tento titul je populární i ve světě, kde se během Brawl Stars World Finals 2020 na zápas dívalo více než 280 000 diváků. U nás doma samozřejmě taková čísla nejsou, ale přesto se v rámci naší DATART MČR Brawl Stars Battle snažíme vychovat ty nejlepší hráče a zároveň zabavit co největší počet fanoušků této hry.

PUBG Mobile

Jako poslední na řadě je PUBG Mobile. Mobilní verze slavné hry žánru Battle Royale válí na poli her do kapsy a její esportová scéna rovněž nezaostává. V průběhu PUBG Mobile Global Championship na přelomu minulého a letošního roku se zaznamenalo 3,8 milionů sledujících během toho, co mezi sebou bojovalo top 24 týmů z celého světa. Rovněž je potřeba říct, že průměrně se na každý zápas dívalo něco okolo 530 000 tisíc fanoušků. Taková čísla jsou opravdu úctyhodná, nejen na poměry mobilních her.

Pokud jste někdy uvažovali nad kariérou profesionálního hráče, který potřebuje výkonný herní nástroj, nebo hry hrajete jen tak pro zábavu, ale nebaví vás pomalý telefon, tak nový Galaxy Z Fold 3 vám všechny tyto aspekty usnadní. Revoluční model od značky Samsung propojuje zážitek běžného telefonu společně s pořádnou herní mašinou, která vás při hraní nikdy nenechá ve štychu.

Plynulý obraz a vysokou responzivitu zajistí 120Hz obnovovací frekvence, kterou disponují oba displeje – jak ten vnější, tak i vnitřní. Společně v kombinaci s inovativním 5nm procesorem, který zajistí perfektně hladký chod, vám tento telefon poskytne skvělý herní zážitek. Ovšem kromě her tento telefon také skvěle zvládá multitasking, takže pro pilně pracující lidi se také jedná o skvělou volbu. A vyhrávat turnaje můžete třeba mezi procházením e-mailů.

karin@dietiova.cz

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný