28. října 2020 21:59
Michael Pšenák

Jak vypadají skupiny pro Vodafone MČR 2020 v CS:GO?

Osmičku kvalifikovaných týmů na Vodafone MČR 2020 v CS:GO už nějaký ten den známe, na řadu tak musel přijít los skupin. Ten proběhl živě na PLAYzone Podcastu, kde se toho chopilo trio Tučňák, huhy a Shadye. Jak to tedy vypadá?

Osm týmů bylo rozděleno do čtyř košů podle nasbíraných MČR bodů, takže se začalo SINNERS a eSubou a poté se postupně pokračovalo. Okem objektivního fanouška se ale dá říci, že los dopadl takřka nejlépe, jak mohl! Papírově slabší tým prvního koše totiž dostal vyrovnanou skupinu, zatímco Béčko je spíše skupinou smrti. Favorit je v ní jasný, ale asi nikdo nedokáže v tuto chvíli říci, že je o druhém postupujícím na 100 % přesvědčený.

Ve skupině A jako první k eSubě přilétli Dark Tigers, kteří na benq1ho svěřence dlouhodobě umí. Současně ale dokážou být nevyzpytatelní, jako když na MSR nepostoupili ani ze skupiny. Na skillově podobné úrovni jsou hráči Eclot Gaming, jež ale v současné době disponují podstatně lepší formou. Vedle eSuby mohou být největším kandidátem na postup z 1. místa stejně jako se budou muset rvát o samotný postup. Celým děním skupiny A jistě zamotají také eEriness MARVO, kteří v určitých případech už se všemi třemi týmy skupiny dokázali hrát vyrovnanou partii. Všechny zápasy ale budou BO3 a v tomhle formátu si jejich postup představit nedokážeme.

Skupinu B otevřeli SINNERS, kteří by se mohli zapotit. Do skupiny jim jako první byli nalosováni ENTERPRISE esports, druzí finalisté Sazka eLEAGUE. Ti střídají dobré výkony s horšími a těžko se dá odhadnout, jak dobře vyladí svou formu. Slovo nekonzistence se však daleko více dá použít v případě Sampi.Tipsport, kteří hrají každý den úplně jinak. Také oni ale dokázali v jednom případě hrát vyrovnanou partii s favoritem turnaje, rozhodující ale bude zbytek skupiny. Vůči ENTERPRISE individuální kvality mají, stejně tak ale mohou skončit poslední. Skupinu B totiž doplňují Entropiq, kteří na scénu vtrhli s velkými ambicemi, jež ale zatím neplní. Papírově se však s nimi musí počítat, protože i když se na MČR dostali na poslední chvíli, tak nebudou pátým kolem u vozu.

Detailní preview obou skupin vám přineseme, až se turnaj bude více blížit. Deváté Vodafone MČR v CS:GO letos proběhne online v termínu 18. až 22. listopadu, kdy na vás v pěti hracích dnech čeká 14 zápasů, které v letošním roce všechny odkomentujeme a nic neproběhne off-stream. Na takovou nálož CS:GO se prostě nejde netěšit

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný