1. června 2020 17:35
Michael Pšenák

HS COOL liga: Po předposledním kole stále není nic jasné

Minulý víkend přinesl konečně 6. kolo naší Hearthstone COOL ligy, a my už tak pomalu začínáme dostávat konkrétní informace o podobě smrtící rychlostí se blížícího play-off. Kdo si už postup stoprocentně zajistil? A jaké tři celky naopak budou bojovat o poslední dvě volná místa?

eEriness 3:0 Gifted Gaming

Úvodní streamovaný zápas nabídl souboj dvou prvních celků, tedy Gifted Gaming a eEriness. Ty ale navzdory své vedoucí pozici stále neměly jasné místo v play-off, pro které se svými tehdejšími 12 body oba týmy potřebovaly alespoň jednu výhru. Na tu nakonec dosáhli hráči eEriness, kteří sice do utkání šli s lehce menšími šancemi na výhru, i tak ale zvládli potvrdit, že jejich úvodní čtyři výhry v řadě nebyly žádná náhoda, a v letošní sezoně je rozhodně třeba je brát jako hlavní favority na titul. To Gifted Gaming zase navzdory svým dosavadním sympatickým výkonů nemají jasné vůbec nic, k tomu se ale dostaneme až na závěr.

nEophyte 0:3 Entropiq

Druhý zápas na streamu naopak sestával ze souboje mezi jedinými dvěma celky s 6 body, tedy těmi, co sice na postup měly o trochu dál než první čtyřka, ale na rozdíl od poslední dvojice postoupit v případě dvou výher na závěr stále mohly. Jasné bylo, že tuto šanci už bude po utkání držet jen jeden celek, kterým se nakonec stali Faelim vedení Entropiq, kteří velice jistým a pěkným výkonem nEophyte rozdrtili poměrem 3:0. Jak se to ale s nimi a celkovým pravděpodobnostmi hypotetických podob play-off má? To podrobně rozebereme na závěr článku.

Inside Games 3:2 CZC.eSuba

V posledním streamovaném zápase opět oba týmy bojovaly o jistotu místa v play-off. Souboj mezi eSubou a Inside Games tak sliboval pořádnou a napínavou podívanou, kterou jsme nakonec také opravdu dostali. Oba týmy přišly v nejlepší formě a s evidentně obří chutí vyhrát, a utkání se tak protáhlo až na všech pět her, po kterých si body (a s nimi spojený postup dále) odnesli Inside Games. PoweR a spol. se tak navzdory tomu, že na začátku soutěže se drželi skoro na čele, aktuálně musí spokojit s „pouhým“ třetím místem a nejistou budoucností. Právě mlhu ji obklopující už ale konečně jdeme nechat rozplynout.

Absolute Legends 0:3 Inaequalis

Mimo kamery si to tentokrát rozdali Inae a nEophyte, což byl, jak tomu tak u nestreamovaných zápasů bývá, nejspíše nejméně atraktivní zápas z celého kola. Důvod? Jednoduše to, že v něm ani jedna strana neměla moc o co hrát. Inaequalis nemohli bez jediné výhry na postup pomýšlet ani ve snu, a i když nEophyte na tom s alespoň jedním úspěšně zvládnutým kolem byli o chlup lépe, také dobře věděli, že jejich účast v play-off moc reálná není. To ale u Sikiho a spol. nezpůsobilo nečinnost, ba naopak, i tu menší šanci chytli pevně za pačesy a suverénní výhrou 3:0 nejenže ještě pevněji usadili Inae zpět na dělené poslední místo, ale rovněž se o trochu blíže přiblížili postupovým místům. Ty nyní drží čtyři celky s 12 body, na které z posledních sil doléhají právě šestibodoví nEophyte ještě spolu s Entropiq. Šanci postoupit tyto celky stále mají, popravdě to ale s nimi moc nadějně nevypadá.

Dostatečný prostor na rozbor potenciálních konsekvencí posledního kola nám dává fakt, že offstream souboj mezi dvěma posledními týmy se ve skutečnosti vůbec neodehrál, protože k němu AL odmítli nastoupit. Tím darovali bez boje body Inaequalis, a my se tak konečně můžeme pokusit zodpovědět na v HS COOL lize aktuálně nejpalčivější otázku – kdo postoupí do play-off?

Pojďme na to postupně a shrňme tedy na úvod to, kdo už postup jistý má. Takovéto týmy jsou, jak pozorný čtenář samozřejmě ví, dva, konkrétně jde o eEriness a Inside Games. To ale znamená jen jediné, tedy to, že dvě místa stále nejsou obsazená. Kdo do nich usedne? Jistě víme to, že jiné židle už delší dobu patří Inaequalis a Absolute Legends a s méně pohodlným posezením se nyní musí spokojit i nEophyte. A to nám nechává ve hře pouhé tři celky, totiž eSubu, Entropiq a Gifted Gaming. První a poslední jmenovaný mají sice o tři body lepší pozici, všechny tyto celky už ale s těmi dvěma zbylými hráli, a tak jisté opravdu nic není.

Jak to tedy může dopadnout? Hned na úvod můžeme poslat pryč možnost, kdy Entropiq, hrající v posledním kole s Inaequalis, prohrají, v takovém případě zkrátka ať už se jinak stane cokoliv, postupují dále Gifted Gaming a eSuba. Co ale, když vyhrají? V tomto případě by se aktuální pořadí rovněž neměnilo, pokud spolu s tím vyhrají eSuba i Gifted Gaming, zajímavé to ale začíná být, když ne, protože pak už by záleželo na skóre. Možností je opravdu neskutečné množství, a tak lze tipovat, co se stane, jen těžko. Říci můžeme, že navzdory své nepříliš lákavě vypadající pozici mají Faeli a spol. na postup stále relativně velkou šanci, v případě jejich výhry by jim k tomu vlastně stačilo jakékoliv selhání Gifted Gaming či prohra rozdílem 0:3 od eSuby.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný