21. března 2019 20:06
Michael Pšenák

Hlavní část FORTUNA COOL ligy se blíží

Kvalifikace jsou za námi a nyní už jde do tuhého! Skupinová část FORTUNA COOL ligy přinese střety těch nejlepších domácích celků o čtyři postupová místa na LAN finále.

Dvě pozvánky, tři kvalifikace, to stačilo, abychom určili osmičku nejlepších domácích týmů, které si to rozdají v samotné FORTUNA COOL lize. Ty s invitem byly riSing eSports a Inside Games, tedy úřadující mistři a vicemistři. Trojice kvalifikací pak přinesla nádherné a také neskutečně vyrovnané souboje, ve kterých mohli fanoušci sledovat v akci i ty nejlepší domácí hráče, místo ale bylo jen pro šest celků. V lize tedy nakonec uvidíme bojovat tyto borce:

Tyto celky budou o čtyři místa na LAN finále, o němž vám podrobnosti přineseme až později, soupeřit v jedné velké Round-robin skupině, se samotnými zápasy hranými stejným stylem jako v kvalifikacích. Hlavní část Hearthstone FORTUNA COOL ligy vypukne již příští týden, hrát se bude každou středu, přičemž vysílat budeme vždy hned tři zápasy. O komentář se postará všem dobře známý CzechCloud, který odcastil i všechny kvalifikace, a velmi zkušený hráč Faeli.

Prize money:

  • 1. místo: 25 000 Kč (pro celý tým)
  • 2. místo: 15 000 Kč (pro celý tým)
  • 3. a 4. místo: 5 000 Kč (pro celý tým)

Počítáme samozřejmě i s tím, že v průběhu základní části vtrhne do světa Hearthstone nová expanze. V týdnu, ve kterém by se mělo hrát třetí kolo, tedy čeká na zúčastněné celky odpočinek a pokračovat se bude až 17. března. Co se týká rozlosování jednotlivých kol, kompletní soupis můžete najít zde. Za zmínku nepochybně stojí zápasy ve 4. a 5. kole, v nich na sebe totiž narazí vždy dva velmi blízké celky. Čtyřiadvacátého března se utkají ECLOT a Team Narcis, který je z větší části složen právě z hráčů, kteří jinak reprezentují barvy ECLOTu, a prvního máje pak proti sobě zase budou stát Kořenoví vězni, jež jako kapitán vede streamer Kany, a Kanyho Piráti, tedy tým složený právě z Kanyho fanoušků. Skvělé ale budou nepochybně všechny zápasy, když totiž spojíte zajímavý systém, zkušené casteři a nejlepší domácí týmy, výsledek prostě musí stát za to!

Sledujte živé video od uživatele CoolPrima na adrese www.twitch.tv

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný