28. listopadu 2020 23:55
Michael Pšenák

Entropiq po šestnácti zápasech na Vodafone MČR v PUBG potvrzují roli favorita, na paty jim ale šlapou Fadee Gaming

Posledních osm zápasů zbývá do konce letošního Vodafone MČR v PUBG, ve kterém těch 16 nejlepších squadů lokální scény bojuje nejen o titul, ale i o prize pool v hodnotě 100 tisíc korun. Nejlépe se po dvou hracích dnech a šestnácti mapách daří favoritům turnaje, týmu Entropiq, šanci na výhru má ale pořád úplně každý, zítřejší den totiž může s tabulkou ještě pořádně zamíchat.

Sobotu jsme odstartovali na Miramaru, a to pořádně zostra, hra byla plná fightů a přestřelek o důležité compoundy na písčitém Miramaru. Hned v první hře se nejlépe dařilo hráčům NecroRaisers, kteří si kromě deseti bodů za první místo vystříleli i 10 bodů v podobě fragů. Ani to jim ale stále nestačilo na první Fadee Gaming, kteří dokázali získat pouhý jeden bod za kill. Stejně tak se nedařilo favoritům turnaje z týmu Entropiq, ti se museli spokojit bez killu se třemi body za umístění. V sobotní druhé hře tentokrát zazářil celek Gifted Gaming, který si kromě výhry připsal i deset killů k dobru, což je posunulo pouhých šest bodů za Entropiq, které zachránilo právě šest killů, jenž díky jejich agresivní early taktice stihli nasbírat. Přehnaná agresivita se jim ale brzy vymstila, vypadli tak už jako sedmí. Za pohled určitě stojí Doubleův povedený snipe z jeho pušky AWM.

Je všeobecně známo, že v PUBG má i ten největší outsider vždy šanci na výhru, což dokazuje i celkově devátá mapa, kterou pomocí devíti killů vyhráli do té doby poslední hráči Team Universe. První tři příčky zůstaly beze změny, tedy první Fadee Gaming, druzí NecroRaisers a třetí Entropiq. To ovšem změnila hra desátá, v níž opět bodovali NecroRaisers. Díky výhře a sedmi nasbíraným killům připravili Fadee Gaming o vedení. Těm se opět moc nevedlo, s pouhým jedním killem vypadli bez bodů jako druzí.

V jedenácté hře se sice NecroRaisers nepodařilo přežít moc dlouho, za tu dobu si ale stihli nastřílet slušných 10 killů, což jim pomohlo udržet si své průběžné prvenství. Entropiq se díky přežití do TOP5 a osmi killům vyhoupli na druhé místo, kde nahradili Fadee. Pozičně se nejlépe v tomto zápasu dařilo týmu Cucurru, ten se tak posunul na šesté místo. Na posledním Miramaru by si zasloužil pochvalu celek Eclot Gaming, který se s devíti killy dokázal prostřílet až do úplného konce.

Ve třinácté hře jsme se přesunuli nejen na Erangel, ale i do druhé půlky celého turnaje. Tu začal nejlépe tým Inside Games, kterému win pomohl k šestému průběžnému místu. Entropiq se svými deseti fragy snížil náskok týmu NecroRaisers, Fadee si znovu obhájili své třetí místo. Na druhém sobotním Erangelu se hráči Entropiq předvedli opravdu se vším, co jejich dovednosti nabízí. Bez jakéhokoliv zaváhání se zmocnili svého Chicken Dinneru a úctyhodných sedmnácti killů, což jim zajistilo zlatou korunu v celkové průběžné tabulce.

Na svoji hvězdnou formu už ale nedokázali navázat v následujícím a také dnešním předposledním zápase, kde se nejlépe dařilo hráčům Team Universe. S výhrou a dvanácti killy vyšplhali na dvanácté místo v tabulce, Fadee Gaming pak díky nastříleným osmi fragům a pěti bodům za umístění snížili dosavadní náskok Entropiqu. Poslední hra nejvíce sedla vikingům z Vikingekrig Esports, kromě výhry si totiž dokázali vystřílet i 11 bodů za killy, mohou tak jít spát s dobrým pocitem z pátého místa. Ve vedení se stále drží Entropiq, v závěsu čtyř bodů za ním ale visí tým Fadee Gaming. Tabulku s průběžným celkovým pořadím najdeš nahoře. Teď už zbývá jenom se těšit na zbývajících osm zápasů, tak nezapomeňte sledovat zítra od 14:00 finálový den Vodafone MČR v PUBG 2020 na streamu, kde se rozhodne o vítězi.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný