30. srpna 2016 15:00

E-Sports novinky #14 - Známe šampióny LoL!

Zajímáte se o elektronický sport nebo dokonce progaming? Tak to tenhle článek je tu právě pro vás. Povíme si totiž něco o portálu PLAYzone.cz, který na domácí scéně patří k předním pořadatelům herních událostí, turnajů a lig a zaobírá se také aktuálním herním zpravodajstvím u nás i v zahraničí.

Hlavní téma: Letní LCS je u konce

Nejsledovanější evropská a severo-americká soutěž v League of Legends, to je bezesporu League Championship Series. Ta probíhá dvakrát do roka a zejména její letní část je veledůležitým prvkem k postupu na světový šampionát. Na obou kontinentech LCS skončila právě tento víkend.

Evropská soutěž byla již od základní část pod nadvládou G2 Esports, kteří sice zažili celou řadu remízových zápasů, porážku však ani jednu. Tak tomu bylo i v play-off, kde nejprve porazili Unicorns of Love 3:1 a stejným výsledkem ve finále i Splyce, čímž si zajistili přímý postup na šampionát. Spolu s nimi již najisto pojedou H2k-Gaming, jenž nasbírali za obě části sezóny největší počet mistrovských bodů.

Také v zámoří jsme byli svědky dominance jednoho týmu, slavný Team SoloMid ztratil za celé léto jedinou sérii a to překvapivě proti týmu Phoenix1, ostatní neměli nárok. TSM se dostali až do finále, Cloud9 měli cestu o poznání těžší. Jejich vítězství nad Immortals v semifinále všechny šokovalo, ale bohužel se od velkých rivalů TSM neočekávalo vítězství. Cloud9 padli 3:1 a spolu s Teamem SoloMid míří na Worlds tým Counter Logic Gaming.

Pokud byste se zajímali o celkovou soutěž, tak za námi je také baráž o udržení v soutěži. Z americké nejvyšší ligy padli NRG Esports, jejichž místo zaujme Cloud9 Challenger pod novým názvem, také Evropa se dočkala nového jména, a to jsou Misfits, jenž nahradí FC Schalke 04.

České změny: Fraternitas mění v LoL sekci a nabírají CS:GO

Jeden z velkoklubů domácí scény byl v posledním týdnu velice aktivní, výsledky jsou viditelné hned dva. League of Legends sekce byla posílena o bývalého hráče eSuby nebo eXtatus Matúše „Neon“ Jakubčíka, jež nahradil Patrika „Thale“ Jírů. Sekce v poslední době zažívala úspěchy a PLAYzone lize dominuje se skórem 12:0. Uvidíme, jak moc velkou paseku tato změna v kádru Bratrstva udělá.

Ta větší změna se týká nejrozšířenější hry u nás a to CS:GO. Už uplynulo půl roku od poslední sekce ve Fraternitas a s blížícím se Mistrostvím ČR bylo třeba jednat. Kandidátů na volné místo bylo poskromnu, ale nakonec uvidíme s kapucí působit tým dosud známý jako Iron Branch. Že netušíte? Aktuálně jde o vedoucí celek PZ ligy a ve svém kádru má i dva 2. vicemistry MČR 2015.

CZ/SK týmy a jejich úspěchy v Evropě

České a slovenské CS:GO týmy jsou opravdu aktivní a stejně tomu bylo i o posledním prázdninovém víkendu. Sekce hrající pod křídly Majestic Lions vyrazila na ICL 34, kde bylo cílem navázat na dlouhodobé úspěchy našich týmů – letos už máme z Maďarska kompletní kolekci. Bohužel se sešla série nepovedených zápasů a po prohře s hlavním favoritem a také týmem GODS Majestic Lions skončili.

Zajímavou aktivitu vykonali také hráči Inside Games, jenž ukázali svoji kvalitu v online turnajové sérii SKYLLA, kde se jim podařilo získat 250 dolarů za třetí místo. Přemysl Malina PLAYzone.cz

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný