23. prosince 2019 19:51
Michael Pšenák

DrLupo získal přes 2 miliony dolarů pro nemocnici St. Jude

Během pouhých 24 hodin pomohl populární streamer DrLupo vybrat obrovskou částku 2,3 milionu dolarů pro St. Jude Children's Research Hospital.

Benjamin "DrLupo" Lupo je již dobře známou osobností na Twitchi. Jeho Fortnite kariéra ho vytáhla na přední příčky sledovanosti, zejména díky kamarádství s Ninjou. Avšak jeho snažení je trochu jiného rázu než ostatních klasických gaming streamerů. V soukromém životě byl dříve vývojář a programátor, dokud jeho kariéra streamera nenabrala takových obrátek. Nikdy by ho nenapadlo, kam ho může hraní dostat, a tak se snaží pomoct, kde to jen jde. Charitativní eventy dělá opakovaně a v minulých letech se mu podařilo vybrat menší i větší částky na pomoc různým organizacím, charitám či institucím. V tomto ohledu si opět notují s Ninjou, který měl v minulosti podobné aktivity.

O tomto víkendu se mu však podařilo vybrat závratnou částku. Hodně lidí se tentokrát připojilo a v dobrém duchu přispělo na dobrou věc, léčbu a výzkum pro boj s rakovinou. Možná za to mohl duch vánoc či samotný fakt, že se jednalo o nepřetržitý celodenní event, tak či tak, částka 2,3 milionu je úctyhodné číslo. Sám Lupo uznal, že si není jistý co by udělal pro diváky, kdyby se mu podařilo dosáhnout původních 2 milionů. V minulosti zmínil, že si chce stanovovat konzervativnější cíle, ale jednodušše je zvládal naplnit a tak se rozhodl, že tentokrát posune laťku mnohem výše a zamíří do milionových vod.

Ben se již chystal zakončit vysílání v momentě, kdy vybral 1,3 milionu a bohužel se mu tak nepodařilo dosáhnout vytyčeného cíle. V samotném závěru se však na Discordu objevil zástupce společnosti Twitch a jako vánoční dárek věnoval jeden milion dolarů. Naplnil tím cíl, který si DrLupo stanovil a zároveň ho o 300 tisíc dolarů přehodil. Krásné gesto, zejména pokud finance putují na dobrou věc.

Sledujte hru #BuildAgainstCancer for StJude // !charity od uživatele DrLupo na adrese www.twitch.tv

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný