14. února 2019 20:03
Michael Pšenák

Do Fortnite přiletěl update číslo 7.40

Dost možná poslední velká aktualizace sedmé sezóny dnes dorazila do Fortnite. Mimo tématických valentýnských změn do hry přichází také podstatné změny, které ovlivní i klasické herní módy.

Stejně jako ve spoustě dalších her na nás i ve Fortnite čekají změny týkající se dnešního Dne svatého Valentýna a spolu s nimi se Epic Games rozhodli vydat snad poslední velký update sezóny číslo sedm. Po aktualizaci volala velká spousta hráčů, trnem v oku byl pro nejednoho hráče Hand Cannon, jako moc silná byla považována i letadla a RPG.

Vývojáři možná trochu překvapivě volání komunity opravdu vyslyšeli a všem navíc dávají možnost darovat jeden speciální Glider. A tím rozdávání nekončí, do hry totiž byly přidány i Overtime challenges, což je sada 20 výzev. Odměna? Splníte-li jich alespoň třináct, v sezóně osm na vás bude čekat zdarma Battle Pass!

A to jsou tyto nepochybně dobré změny v update 7.40 spíše vedlejší, podstatnější jsou totiž určitě úpravy, které se dotknou samotného herního požitku. Do hry byla přidána nová zbraň s názvem Infantry Rifle, lehce upraveno bylo i křoví (nyní přetrvá jednu střelu ze zbraně a nepřijdete o něj, když spadnete z výšky).

Velmi pozitivně pak vnímáme nerf Hand Cannonu, který bude nyní místo 150/157 udělovat poškození 100/105. A oslabení se dočkává i Rocket Launcher – nově ho už nebudete moci nalézt v truhlách (šance, že ho získáte v Supply Dropu, byla ale naopak navýšena) a jeho nabíjení je pomalejší. Ze hry také byly odstraněny granáty, návratu se naopak dočkávají kuše (v jejím případě jde jen o dočasný comeback) a Clingery.

Jestli si říkáte, že update 7.40 je výživný už tak, to nejpodstatnější přichází až nyní – mění se totiž režimy Solo, Duo i Squad, v nich totiž nově platí pravidla z Pop-Up Copů, za eliminaci soupeře také obdržíte 50 HP a 50 kusů od všech materiálů (maximálně jich ale nově můžete mít jen 500). I obávané letadlo se dočkává oslabení, nyní už nemůže prolétávat budovami, lehce upraveny jsou i poslední zóny bouře či turbo stavění.

Do hry pak přiletí i nové eventy (Share The Love Series si můžete zahrát mezi 14. a 24. únore, Trios One Day Cup pak jen 17.2.) a to bylo z těch zásadních změn nejspíše vše. Jak můžete vidět, update je opravdu výživný, a to jsme ani nezmínili všechny menší změny (jestli si o nich chcete něco přečíst, kompletní patchnotes naleznete zde), které mohou váš požitek ze hry také lehce ovlivnit. Co si o aktualizaci myslíte vy, řeší stejně jako u nás problémy, které jste se hrou měli, či vám stále něco nesedí?

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný